Pogledaj jedan post
Old 16.01.2011., 15:35   #5
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
.

Nego zanemarimo to, zanima me sa tehnološkog aspekta, kakvi su ti reaktori, smješi li im se kakva budućnost i sl. Vidim ovaj je 70 MW što je skoro 4 puta više snage od uobičajene snage aframax tankera.
70 MW je OK snaga za najvece brodove. Npr Queen Mary 2 ima oko 110 MW instalirane snage.

Jedna od razloga tolikoj snazi je sigurno i isplativost. Manji brodovi bi puno duze vracali ulozeno.

Mislim da ce reaktori postati popularni u buducnosti, samo ostaje vidjeti kakve ce regulative biti donesene za njih.

Sto se tice tvojih briga oko slabo obrazovanog kadra... pa bit ce potreban novi kadar, svakako. Al u modernim nuklearnim reaktorima kakvi se npr. koriste u podmornicama i nosacima aviona ionako nema puno odrzavanja. Sve se odvija automatizirano i preko kompjutera a sami reaktori mogu zivjeti oko 25-30 godina na jedno punjenje.

Francuzi pak na Charles de Gaullu i svojim podmornicama koriste drukciji tip reaktora koji koristi manje obogaceni uran i pogodniji bi mozda bio za civilnu upotrebu, medjutim takve reaktore treba cesce nadopunjavati nuklearnim gorivom pa mislim da ce americki tip u praksi biti bolji za komercijalu.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom