Pogledaj jedan post
Old 21.01.2007., 10:58   #11
Ja se mislim uskoro pozabaviti istim, pa evo kako razmišljam...

Zavisi na koji način želiš odijeliti prostoriju - od stropa do poda, koliko ti je bitna ta zvučna izloacija itd.?

Harmonika vrata (standardna) ja ne bih stavila - jako su mi ružna, i ne sviđa mi se što su tako klimava, škripuckaju, i sl, pogotovo na velikoj površini vratiju.

Ako je to najekonomičnije i jedino moguće što se tiče prostora - ja bih ih onda sama napravila - iz čim manje dijelova (tj čim šire vratnice), od drva (obojana nekom lazurom - bijelo, ili boja), s čvrstim šarkama i nekim zanimljivim kotačima (www.sinkro.hr), koji bi bili i zanimljvi detalji i razbili bi dosanost velike pregrade.

Paravani - ma, ja nisam za privremena rješenja, na koja bih potrošila lovu, a opet nije trajno. S paravanom je problem i to što nije praktičan za često pomicanje - uvijek ga trebaš nekud nositi i spremiti kad ga sklopiš. Zvučna izolacija - nikakva.

Ja ću napraviti klizna vrata - jer zatvaram veliki prolaz između dvije prostorije. Klizna vrata će kliziti uza pregradni zid.

Napravit ću okvir od aluminijskih profila (kao za sobne ormare, recimo), a ispunit ću vrata nekim staklom s uzorkom (mutno, s točkicama, armirano i sl), tako da ne bude prozirno, a da svjetlost prolazi. Ništa spektakularno, ali znam da će dobro izgledati klizna stijena od armiranog stakla (dvije vratnice, svaka iz dva jednaka dijela).
Blackness is offline  
Odgovori s citatom