Pogledaj jedan post
Old 16.07.2010., 00:54   #20
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
pokaži



moje je stajalište da ona raste; nastala je rastom od elementarne svijesti postojanja, u vrijeme dok se još nikako nije mogla nazvati dušom. svijest raste pomoću iskustva. elementarna svijest od koje sve kreće je: ja postojim. to je razina svijesti na razini vezanosti uz ono što doživljavamo neživim, poput stijenja. spekulacija dalje: zatim ide svijest: ja rastem; postoji i druga svijest oko mene; ja se razvijam, ja se mijenjam; ja dajem plod; ja umirem. to je razina iskustva biljke. svijest kako raste svojim shvaćanjem, tako dobiva sve veću 'platformu' kako bi mogla doživjeti kompleksnija iskustva, tako mijenja tijela. na kraju dolazi u čovjeka, ali to vjerujem nije kraj

gledaš malu djecu; jedno dijete mali divljak, drugo profinjena duša. stvoreni, ili plod vlastita rasta, koji u život kreće iz različitih pozicija? zašto bi Bog ili itko stvarao takve razlike u finoći duša u startu?
Zašto okrivljuješ Boga zar ne znaš (ako si imalo upučen u krščanstvo) da postoji i utjecaj sotone na dušu čovjeka,sve duše su dobre prilikom rođenja ali se kasnije iskvare.
andriel is offline  
Odgovori s citatom