Pogledaj jedan post
Old 04.08.2003., 20:38   #3
Quote:
MaxB kaže:
Tek sad si to pocel osjecati?

1) Jedan problem moze biti i kratkovidnost pa bi bilo dobro da otidjes k okulisti.
2) Jedan uzrok takvog stanja moze biti i ako radis za kompjuterom ili gledas televiziju u mraku - uvijek imaj ukljuceno nekakvo svjetlo, pa makar i stolnu lampicu - cim svjetlo osvjetljava veci dio prostorije u kojoj se nalazis - tim bolje.
Ovo s mrakom nije slučaj. To izuzetno pazim. Ako gledam TV, pokraj kompa je upaljena lampica, isto tak ako delam na kompu.

Quote:
Ja, recimo, imam malu dioptriju (-1), ali kad gledam neki predmet meni se slika pred ocima mijenja - kao da se predmet na koji sam fokusirao oci pomice (iako stoji na mjestu) ili mozda kao da ga gledam pod vodom.
Točno takav osjećaj. Ista priča. Predmet mi se izoštri tek kad se približim na par metara. A posebno ako su neke divlje kombinacije boja, recimo bijela na plavoj podlogi.

Vidim ja što piše, al ne mogu fokusirati. Cijeli dan imam osjećaj ko da plivam u vodi.

Znači okulista... Znaš nekoga? Navodno je onaj iz Getaldusa u Vž dobar, kak se zove ono? Šamarija ili nekak slično!
Hallon is offline  
Odgovori s citatom