Pogledaj jedan post
Old 08.10.2011., 13:51   #1215
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Ok, mi vjernici tvrdimo da je nastao od Boga. Naočigled plitka teorija, preuzeta iz Biblije, ali eto - nemamo bolju, jer nam znanost nije jača strana, već vjerujemo ("fantaziramo").

Ateisti su, kažeš, za metodu prirodnih zakona - ali još nisu pronašli po kojem zakonu je nastao svemir? I sve im se opet svede: sa znanosti na fantaziranje. (npr. teorija Velikoga praska, drugim riječima - "fantazija" Velikoga praska)

Mi imamo "fantaziju" kao teoriju.
Ateisti isto imaju "fantaziju" kao teoriju.

Jedino u čemu se slažemo oko postanka svemira jest "fantazija".
S obzirom da je znanost = empirijsko utemeljenje, a Bog = fantazija, a slažemo se da je teorija nastanka Svemira = fantazija ==> Bog je stvorio Svemir.

Tenk ju veri mač, Elvis hez left d bilding!!!
Oprosti, ali to nema apsolutno nikakvog smisla. Možda da se malo obrazuješ u bilo kojem području znanosti shvatio bi kakvu si to glupost izjavio. Znanost nije "fantazija", vjerovanje u nešto, naime, jest. Znanstvenici ne vjeruju, oni postavljaju teoriju, testiraju tu teoriju, prilagođavaju je. To je mukotrpan proces koji traje godinama, tj. zauvijek, jer se rutinska znanstvena istraživanja stalno obavljaju.
Također, ako je netko ateist, to ne implicira da u nešto "vjeruje" (kao u teoriju gravitacije, ili teoriju velikog praska), to samo znači da on ne vjeruje u boga, točka. Ja sam ateist i mogu vjerovati da je Zemlja ravna ploča, još uvijek sam ateist.
Također, ovo je sada iz osobnih razloga, jako si me uvrijedio kada si usporedio boga i teoriju velikog praska. Teorija velikog praska ima toliko truda, matematike, eksperimentiranja, provjeravanja, fizike iza sebe, da je to jednostavno neusporedivo sa "LOL GOD DID IT" teorijom (tehnički naravno jest, ali u okviru nekog zdravog razuma nije). Također, ona gotovo savršeno odgovara našim trenutnim modelima, kao i recimo što gravitacija odgovara našim trenutnim modelima (tko zna, možda je sve to krivo jer smo G krivo izračunali u 100 decimalu?).
Ne postoji određeni "zakon po kojemu je nastao svemir".
Nadam se da si ovo do sada shvatio, ali krivo razumješ znanstvenu metodu, i mješaš discovery channel sa pravom znanošću. Znanstvenici nisu tu da izmišljaju lijepe priče koje zvuče suludo, i slijepo vjeruju u njih. Ja ti nisam spreman vjerovati da je bog stvorio svemir, dok god mi ne prezentiraš neki uvjerljivi dokaz. "But god talks to me" nije dokaz za vašu teoriju, nego za vaše mentalno stanje.
__________________
Python and JS for the win. http://yannbane.blogspot.com/... Upozorenja i upozorenja se redaju, nije kao da će trigger happy modovi cenzurom išta postići... Kifla > Allah
ybane is offline  
Odgovori s citatom