Pogledaj jedan post
Old 21.11.2009., 11:46   #16
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Evo, nikak da saznam, Švedska, Danska, Finska, Island i Norveška.. sve su super, ali koja je najbolja? U kojoj su cijene najniže, gdje ima najviše noćnog života i gdje su ljudi najtopliji i najsrdačniji?

Pliz, odgovorite na ova pitanja
prvo, pitanje nije bas skroz suvislo, mnogi dozivljaji provoda, topline pa cak i prihvaljivosti cijena ovise od osobe do osobe (ukusa, karaktera, stila zivota i prioriteta te osobe).
drugo, nisam zivjela na Islandu ni u Finskoj (pa ih necu uzimati u obzir za lokalne cijene i izlaske). poznam poneke i Islandjane i Fince i bila sam u posjeti.

dakle, kad se sve uzmem u obzir moje iskutvo je ovako:
u Svedskoj je jeftinije nego u Danskoj u kojoj je jeftinije nego u Norveskoj.
s Svedskoj su sveucilisni gradovi, iako mali, vrlo zivahni i kako je npr 10% ili vise ljudi u nekom gradicu na sveucilistu, radi se o mladim ljudima iz razlicitih sredina i uvijek postoji nocni zivot.
Stockholm je lijep grad, skuplji oddrugih svedskih gradova. Copenhagen je sarmantan grad. Oba imaju nocni zivot i fantasticne restorane.
Norveska je meni dosadna (i Oslo i par manjih gradova koje znam)- za moj ukus: premalo je medjunarodnog mijesanja, sve se odvija presporo.
Danci se racunaju za "juznjake" po temperamentu- osobno mnogi ljude koje znam su se drzali hladno ili mozda samo smireno ali puno danaca koje znam zaista znaju ludovati.
za Svedjane se kaze da su hladni i distancirani a moje iskustvo je skroz drugacije- nikad u zivotu nisam imala topliji docek od susjeda i kolega kao kad smo doselili u Svedsku... s druge strane, ljudi koji su radili skroz na sjeveru kazu da lokalno stanovnsto samo suti i pije. kao i Finci koje znam, uglavnom sute i piju. Islandjani isto dosta sute, mislim da manje piju (nemam velik uzorak za ovo usporedit).

kako rekoh, usporedbe nisu bas smislene jer sve ovisi o onome sto trazis...
luca is offline  
Odgovori s citatom