Pogledaj jedan post
Old 25.04.2007., 12:52   #1
Singidunum - Agram, the final showdown

Posto vidim da je ona tema "Zagreb-Beograd" jednostavno neunistiva, ali je isto tako neozbiljna do bola jer se sve svodi na fazon "cija je kita veca", rekoh da otvorim novi topic s tim sto ajde da pokusamo da svi budemo malo ozbiljniji...

Namera mi je da oblast po oblast uporedimo ta 2 grada, bez zurbe, kad se "Zagreb-Beograd" tema mesecima razvlacila onako u prazno, i ova moze da traje. Na pomenutoj temi vec smo poceli da pricamo o sportskoj infrastrukturi u Beogradu i Zagrebu, ajde da se na tome zasad zadrzimo i uporedimo... Kasnije mozemo preci i na druge (vaznije) oblasti:

- geografija (polozaj, klima, prirodno okruzenje i sl.)
- stanovnistvo
- ekonomija (zivotni standard, mogucnost zaposljavanja i sl.)
- saobracaj (infrastruktura, povezanost, itd.)
- turizam (posecenost, turisticka infrastruktura, kvalitet turisticke ponude i sl.)
- arhitektura (urbano planiranje, gradjevine, itd.)
- obrazovanje (univerziteti, skole, naucne ustanove, itd.)
- kultura (kulturna infrastruktura, kulturni dogadjaji i manifestacije)
- zabavni zivot (provod, izlasci i sl.)
- kriminalitet (stopa kriminala, bezbednost)
- medjunarodna prepoznatljivost grada (globalno znanje o Bg/Zg)

Slobodno dodajte jos neku oblast za koju mislite da je znacajna u kontekstu poredjenja nasa dva glavna grada...

Na kraju, imam 2 molbe:

- moderatorima: MOLIM VAS da ne spajate ovu temu sa "Zagreb-Beograd" jednostavno bi bio greh, jer mi je namera da ova tema bude koliko-toliko ozbiljna za razliku od prethodne. Uostalom, na ovom forumu se tolerise bezbroj gotovo istovetnih tema koje se ponavljaju kao na vrtesci pa se ne ide na njihovo spajanje.

- forumasima: oni koji nemaju sta pametno da kazu tj. napisu zamolio bih da se SUZDRZE od ucesca na ovoj temi! Vredjanje, fazon "cija je kita veca", imate na "Zagreb-Beograd" pa tamo orgijajte...

Pozdrav
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline