Tema: Basset hound
Pogledaj jedan post
Old 21.06.2007., 10:23   #9
Basset spada u pse krvosljednike, znači tragaće. Odluta, zato što mu je to u krvi, nađe trag i prati ga, to znači da odluta. Inače svi psi to mogu napraviti, ali oni i pas sv. Huberta, beagle i sl., pogotovo, jer prate trag i zaborave se.

Nastojte NE kupovati pse preko oglasnika, a ako se ipak za to odlučite, tražite knjižicu cijepljenja i sl., Imajte na pameti da ovo što sad uložite u psa će vam se ili isplatiti ili ne. Isplatit će se ukoliko ga kupite u pravog uzgajivača, onog kojeg je preporučio HKS ili netko od poznanika,prijatelja ili forumaša (dakle iskustva), a ako ga kupite u preprodavača, švercera i sl., velika je mogućnost da psić neće biti cijepljen, neće biti čišćen od glista, i jednostavno da ćete lovu i lovu uložiti u njegovo liječenje, što i nije toliko bitno, koliko ljubav koju ćete osjećati za to malo bespomoćno biće.

Evo vam jedna istinita priča od prije 2 godine, u Rijeci se desilo.
Quote:
U susjedstvu je kupljen baset star je 2 mjeseca...gliste su trenutno vece od njega "uzgajivac" tvrdi da su 4 puta cisceni - u 2 mjeseca??? toliko je krcat glista da ih kaka i povraca...vise se i ne dize iz krevetica , stene koje bi trebalo ili da spava ili da luduje! Savjet uzgajaca -nakon sto je uspanicarena nova vlasnica baseta nazvala bio je: dajte mu griz na mlijeku!
Kako sam doznala od vlasnika pas "ima rodovnik" ali ga nisu dali vlasnicima jer bi bio jos skuplji... a tetovaze na uhu nigdje!
Da ne spominjem nokte koji nikad nisu podrezani i usi u kojima bi se prasac najeo!! "Uzgajac" tvrdi da se usi ne peru!!
Pas je trenutno kod veterinara na infuziji, jer je dehidriran... molimo boga da sve bude u redu! Molim za figice pas je preljep!
To je štene kupljeno u Božice Posarić, a ima i jedan Boris Posarić, koji iste stvari radi sa psima. G. Posarić je bla u emisiji Kućni ljubimci kod Ponoša.

Ovo vam je tekst vlasnice tog malog umrlog basseta iz te njene "uzgajivačnice".

Quote:
Dugo sam željela baš baseta, čini mi se cijeli život, i kada se prošle godine Božica Posarić pojavila na HRT -u, u emisiji «Kućni ljubimci» s svojim basetima, kao renomirani i jedini uzgajivač baseta u Hrvatskoj, odlučila sam se za psa. Božica mi je ponudila (telefonom) izbor muško-ženskog baseta, trobojnog, bez rodovnika. Prema njenom iskazu ovo je njenoj kujici bilo u godini dana treće «neplanirano»leglo .Nisu mi bili važni papiri i dogovorili smo se da će baseta donijeti u Rijeku sa 8 tjedana . I tako je Bandi došao u našu kuću 8.03.04.poslijepodne, bez bilo kojih dokumenata. Tada nismo razmišljali o tome, bili smo očarani prelijepim psićem. Imala sam osjećaj da je to LJUBAV na prvi pogled. Uzgajivači su me uvjerili da je psić 4 puta čišćen, zadnji put uoči dolaska, a da nijedno cjepivo nije primio jer je njihov veterinar odsutan iz Zagreba. Bandija sam cijepila 12.03.04. uvjeravajući veterinara da je uzgajivač očistio psića od glisti. 17.03.04., BANDI je počeo povraćati, 4 velike gliste (velike kao on), dok je s rijetkom stolicom izbacio 6 velikih glista , a poslije???
Istog trenutka bili smo u Veterinarskoj stanici Rijeka. Dijagnoza: veliko oštećenje crijeva, oslabljen imunitet. Započeta je terapija, svaki dan infuzija uz dodatak A i C vitamina, antibiotik. Davali smo mu prašak protiv povraćanja, specijalnu hranu za oštećena crijeva a/d , rižina sluz, davano putem šprice.....Nažalost mom Bandiju nisu uspjeli pomoći...-Nakon 4 dana muka, umro mi je na rukama nakon samo 12 dana našeg druženja.
Kontaktirali smo uzgojivače, na moje ispade plaća i histerije, izjavili su da im je žao ali da je psić kod njih bio odlično kao i njegove «sestrice» , uvjereni su da se BANDI razbolio u 8 dana u mome dvorištu (nekontrolirana okolina) ....
Danas gledajući unazad, vjerojatno bih mnoge stvari napravila drugačije, ne bi bezuvjetno vjerovala uzgojivačima, preuzela psa bez knjižice i prvog cjepiva.... Jedno je sigurno...Bandi je došao u kuću punu ljubavi...

Nemam namjeru nikoga vrijeđati ili napadati ... To sigurno neće vratiti mog pasića...
Sve preuzeto sa: www.ljubimci-forum.com

Zadnje uređivanje Golden Drop : 21.06.2007. at 14:18.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom