Pogledaj jedan post
Old 09.01.2004., 11:21   #20
Zanima me je li itko od svih tih silnih protivnika nehumanog i barbarskog kolinja ikad bio na kolinju? Odrastao sam na selu i prisustvovao mnogim kolinjima i iako ih ni sam ne volim, moram stati u obranu seljaka.

Kao prvo, kolinje nije nikakav običaj, kao recimo maškare, već sastavni dio života ne selu - isto kao i žetva, obrađivanje vrta i sl. Svinje na malim seoskim gospodarstvima žive u daleko boljim uvjetima nego na modernim svinjogojskim farmama. Nisu rijetki primjeri da dobre krmače i nerasti (muške svinje za one neupućene) dožive i 7-8 godina starosti. Mnogi seljaci teška srca kolju posebno im dragu svinju, a neki čak ni ne gledaju kolinje.

Ni sam čin klanja životinje više nije toliko okrutan. U većini slučajeva koristi se pištolj sa čavlom kojim se svinja prvo usmrti, a zatim joj se pušta krv. Osim toga, skoro cijela svinja se iskorištava, a bacaju se samo kosti, papci i sadržaj crijeva.

Svim onima koji su protivnici kolinja savjetujem da odu na neku farmu i pokušaju tamo živjeti i raditi par mjeseci bez da jedu meso tj. bjelančevine. Lako je demonstrirati i pametovati protiv kolinja, ali fizički rad je nešto sasvim drugo.
Gorman is offline  
Odgovori s citatom