Pogledaj jedan post
Old 04.11.2007., 17:27   #18
Quote:
ime_za_forum kaže: Pogledaj post
na razlikama inzisatiraju nacionalisti(kojih, budimo realni nefali, niti ih je ikad falio), zbog znanin nam razloga da se nepravim sad prepametan.
da se diskutirat o istom jeziku, i ja mislim da se radi o istom jeziku( a sad kako ćemo ga nazvat to je druga stvar)
htio bi skrenut pozornost na to da ja(živim u makarskoj), ali ne samo ja, uzeo sam sebe samo za primjer, mogu savršeno razumit srba kad priča, a kad progovori neki otočan, uzmimo vis, ja ga ne razumin k*rca(a je li pričamo isti jezik, samo različiti dijalekt), isto tako zagorce bolje razume slovenci od ostalih hrvata
A da sudionici ove "diskusije" (hmh...) ipak pokušaju naučiti nešto osnovno o pojmovima:

*što je jezik, a što narječje

* postoje li, i ako da, koji su kriteriji za razlikovanje različitih jezika i varijeteta jednoga jezika

* u čem je razlika između narječja i standardnoga jezika

* postoje li lingvističke grane ili discipline koje određuju što je jezik

* postoje li lingvističke discipline koje opisuju različite jezične sustave, koje su, i koji su im kriteriji

* postoji li neka matematička ili kvantitativna metoda kojom bi se moglo utvrditi jesu li neke jezične strukture zasebni jezici ili varijeteti jednoga jezika

* .... ?
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom