Pogledaj jedan post
Old 07.10.2013., 10:52   #13
Bok, kupila sam knjigu... tek sam počela čitati, pa dojam još nije kompletan. Tematika me zanima već godinama, i stvarno mi je drago da je netko skupio sve u par knjiga, i to još na hrvatskom. dakle, sve ono što imam raštrkano u file-ovima, skupljeno s neta, sad mogu listati iz ruke. i to je super.

odmah na početku sam stekla dojam da će biti dosta distance od kršćanstva, i priče 'mi smo nešto sasvim drugo', i 'mi smo proganjani kroz stoljeća od tih zločestih kršćana'... što je po meni nepotrebno naglašavanje različitosti (zašto ići u tom pravcu?) i prozivanje jedne vjere, u ovom slučaju kršćanstva (i ostalih monoteističkih vjera). malo mi je iritantno, podjseća me na političare, kada krive jedni druge za tuđe grijehe i propuste.
ako želim nešto naučiti o paganizmu, dajte mi konkretne informacije o paganizmu, a dalje ću sama razmišljati i raditi usporedbe.

sviđa mi se poveznica s ostalim religijama (istočnim i zapadnim) jer je i to prilika da se podsjetim nekih činjenica, i eventualno nešto novo naučim. nije mi to problem jer me zanima religija kao takva općenito. ( i naravno, ako nema elitističkog 'mi smo pagani' pristupa ).

čitam dalje i skupljam dojmove (nadam se i znanje..).
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom