Pogledaj jedan post
Old 07.10.2013., 13:30   #19
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
hm, nisam ni sama sklona šalabajzanju po vani, ili božesačuvaj pretencioznom ogovaranju kristijana ili pubertetskim šokiranjem pentagramima

ovo za bivanje u javnost mi je jasno.. tako sam i nekako zamišljala tu praksu, više za uski, intimni krug. znaći li to da su 'pravi' pagani zapravo soleri?
moram priznati da me malo začudilo izdavanje knjige o takvoj temi, i to još na kioscima.. sve si mislim, kako će netko tko već nije u tome, išta shvatiti? i ne pretvara li se jedna mistična duhovnost u mainstream? ipak, lijepo je doći do informacija (bar onih osnovnih) na laki način...



pogani? nemoj da te čuju ovi iz PKH (u knjizi je jedan poveći dio u obajšnjavanju razilike između 'pogana' i 'pagana'..)
Ovo za solere. Nisam zapravo mislila reći "pravi" pagani, jer će masa njih reći za sebe da je "pravi/a", nego jednostavno oni koji su dosegli neki stupanj na Stazi, nemaju više potrebu za gubljenje vremena skakajući po vani, nego se posvete radu na sebi.

Knjiga je izdana na kiosku? To nisam znala.

Joj ovo baš što si navela, to pogani/pagani...kako nebitno....to ti je dobar način raspoznavanja onih s kojima se isplati pričati i s kojima ne
Sjećam se kad sam prije visila po nekim wiccanskim forumima pa su se svi posvađali oko datuma nastanka vještičarstva. To mi nikad nije bilo jasno zašto je to bitno. To mi je isto kao da dođem u dućan i zahtijevam znati koja je točna kokoš snijela određeno jaje.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom