Pogledaj jedan post
Old 02.08.2007., 08:33   #99
Quote:
lubyanka kaže: Pogledaj post
Molim vas recite mi da pretjerujem u brizi i ako imate slicnih iskustava podijelite ih sa mnom.
Pretjerujes u brizi!!!
Dijete je jos jako malo, uz to i vrlo napredno. To sto jos uvijek ne govori ne treba da znaci nista. Ima toliko mnogo djece, bez ikakvog zdravstvenog problema koja jako kasno progovore.
Jedan savjet ti mogu samo dati. Prosla sam taj osjecaj koji ti imas da su napadi ostavili posljedice, kod nas su se ponavljali i to kod oboje djece. Medjutim, ono sto sam ja propustila jeste bilo uzivanje u stvarima koje su savladavale. Kad su prohodale, nisam bila sretna, nego sam samo odahnula,misleci kako nije ostala posljedica po krupnu motoriku...I tako svaku fazu razvoja...
Opusti se, uzivaj u onome sto dijete zna i ne misli za sada o onome sto ne zna.Naravno, brizna si i pratices ga,pa ako vidis da bas dugo ne progovara ni tad se ne brini previse, ima tako dobrih logopeda i institucija, nauce da pricaju potpuno gluvu djecu,pa tako ce i tvoju...
Zato samo vas dvije uzivajte, igrajte se onog sto ona voli i nemojte je previse forsirati...Svako dobro
bliznakinje is offline  
Odgovori s citatom