Pogledaj jedan post
Old 19.08.2005., 13:33   #15
Pazite se pri prekidu uzimanja antidepresiva iz skupine inhibitora ponovne pohrene serotonina (eng. SSRI) u koju spada i PROZAK. Po istraživanjima kod 1 od 4 osobe se stvori fizička ovisnost tako da pri prestanku uzimanja prolaziš krize kao i narkomani kada se skidaju s droge. Upozorenja uz tablet još uvijek nema ali mnogi psihijatri se bore da to uskoro bude(pogledajte BBC web site detaljnije o tome ).Vjerujte mi ja sam jedna od tih koja je to prživjela 2 puta i ne bih poželjela niti najvećem neprijatelju. Najgori je SEROXAT zbog kojeg sam ležala u krevetu mjesec dana uz jake bolove u mišićima i opću slabost zbog koje nisam mogla sama niti do kupatila. Protiv bolova mi nije pomagao niti jedan analgetik. A da ne pričam o strahu koji nikada ranije nisam osjetila. Pravi pakao tako se dobro pazite kojom brzinom smanjujete dozu pri prestanku uzimanja i vodite računa ako vam se pojavi vrtoglavica, mučnina, drhtavica, preznojavanje, bolovi u mišićima odmah idite liječniku koji će vas vjerojatno vratiti na početnu dozu. Ja sam imala iskustvo da su me neki liječnici ubjeđivali da to nije od tableta (zato mi se to i desilo 2 puta zbog njihovog neznanja i arogantnosti koja bi trebala biti strana jednom lječniku) dok su drugi savršeno dobro znali o čemu se radi i ispričali mi npr. o jednom slučaju gdje je neka gospođa sebi prerezala grkljan poslije 3 dana uzimanja( znači opasan je i prvih dana). Potražite na web-u slučaj jedne osobe koja je u Americi dobila 6mil. dolara kao odštetu što je njegov otac poslije par dana uzimanja SEROXATA ubio suprugu, kćerku, njenu djecu itd(ne znam točno) Možete zamisliti koliko je jak farmaceutski lobi kada i pored ovakvih presuda nema upozorenja na tabletama!!!! Pročitala sam negdje da i onaj Moore sada radi na filmu čiji će veći dio obrađivati ove farmaceutske lobije njihovu godišnju zaradu posebno od Prozaka i Seroxata! Sve vam ovo napisah da i vas u sličnoj situaciji ne bi zavlačili neki iskompleksirani idioti! Ukoliko nekoga zanimaju detalji javite se!!!! Ja bih molila ako znate nekog dobrog psihijatra da mi preporučite???!!!
Megica is offline  
Odgovori s citatom