Pogledaj jedan post
Old 09.11.2006., 15:59   #7
Quote:
maksica6 kaže:
E najjednostavnije pitajte arhitekta da vam bude nadzorni organ a radite sami (prijatelji) a nadzorn vam savjetuje kako sto napraviti i naravno potpisuje sve dozvole tako da nemate poslije problema sa uknjizom kuce.
pročitaj odgovor prije svojeg posljednjeg...
očito ne razumiješ da ti arhitekt može i na trepavicama stajati, ali ti nemaš legalne radnike, kojima plaćaš taj rad, koji su prijavljeni... kršiš brdo propisa...
samo ti sebi tako napravi kuću, ali legalno građenje to nije... znam da će ti biti jeftinije, al nemoj tvrditi da je legalno!
jedno je nadzorni organ, a drugo su radnici i izvođenje radova.
a ima tu i jedna druga stvar: bolje imati posebno arhitekta, posebno nadzornoga i posebno radnike (u smislu da nisu oni svi jedna ekipa koja stalno skupa radi), jer:
1. ima svakakvog muljanja u izgradnjama, pa tako se oni mogu dogovori i reći ti da trebaš, npr.100m neke žice, a stvarno trebaš 50m
2. u svakom projektu mogu biti greške koje vidi samo dobar stručnjak, pa je tako bolje da nadzorni nije i arhitekt koji je previdio svoju grešku (znam da glupo zvuči da postoji greška u projektu, ali, koliko sam čula, ima dosta toga)
3. svi pojedinačno će te najviše cijeniti i potruditi se ako ih posebno angažiraš (to je moja osobna procjena)
Renata is offline  
Odgovori s citatom