Pogledaj jedan post
Old 25.11.2017., 23:36   #439
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Meni isto to s mislima nije još do kraja jasno. Ali ako ti recimo svaki dan po 10 sati vježbaš "kontroliranje" misli (tj. da im ne pridaješ pažnju i ponovo se skoncentriraš na neku točku), one će ti prvo biti jako glasne i nametljive (vjerojatno su uvijek takve, ali sad ćeš u tišini i nedostatku distrakcija to bolje moći uočiti), a onda, ako ustraješ, nakon par dana će se smiriti.
Ne bih nikome preporučila to nadgledavanje misli. kad postigneš kontrolu nad njima onda ih "nadgledavaš" no nadgledavanjem otpočetka mislim da samo mogu se oteti kontroli.

disanje tj fokus na disanje je dovoljno da misli se stišaju. bolje se usredotočiti na emocije, na djela... misli su samo posrednik. misli iz podsvijesti su jakog intenziteta i mislim da nije zdravo gledati u neku točku i čekati da odu.

uostalom nije u skladu sa zakonom privalečenja.

čemu se opireš raste.

uopće se ne moraju stišati ili otići, nego da ti ne smetaju. da nisu toliko bitne. bitna je kreativna misao, ako nije kreativna ignoriraš je, nepoželjna je, krivi program i sačekaš da se odvergla. ako nisi emocionalno vezan uz negativnu misao ona je nebitna, a nisi uz nju emocionalno vezan ako osvijestiš da je produkt umora, da je i drugi imaju npr.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom