Pogledaj jedan post
Old 15.02.2018., 22:18   #104
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Haha, odlicna. Da, cesto je tako, smatra se u Hrvatskoj da su roditelji duzni djeci osigurati svasta, od stana, obrazovanja, preko rucka, pa makar djete imalo i 24 godine. Hehehe. Ulaganje za buducnost i pol!

Problem je da u Hrvatskoj staracki dom u biti znaci jadnu neugodnu ustanovu u koju su smjesteni ljudi koji se fizicki ne mogu brinuti sami za sebe. Neka vrsta ruznog hospicija. Postoje u svijetu lijepi primjeri, sa raznim stupnjevima skrbi, od toga da su ljudi u svome i nitko im ne smeta i ne ulazi, ali imaju recimo organizirane aktivnosti, dostupnijeg ljecnika, ne moraju sami kuhati, pa sve vise i vise skrbi medicinskog tipa.

Isto opcija reverznog kredita za nekretninu je nekima OK. Zadrze nekretninu dok su zivi, ali je prodaju s nekim diskontom, ili placaju onda fiksni najam, pa racunaju da tako sebi osiguraju extra lovu. Ali onda jadni sinek ne bi nasljedio.
ne znam za ostale, ali dom na ksaveru ( gradski) nije ni izbliza tako jadan

po dvoje ih je u sobi, s malom kuhinjicom, imaju svaku večer neke tematske večeri, po danu neke radionice ili mogu u grad, ujutro ih pokupi kombi i odveze do katedrale,pa ih poslje pokupi ( mislim da ih vrati do ručka, nisam više siguran )

baka nije bila za dom,a na kraju se tamo preporodila i živnula pod stare dane
mislim, ipak je glavna zanimacija tračeraj i to

nakon tog iskustva s bakom su moji rekli da znamo dok su pri svijesti koliko toliko da, mi njih smjestimo tamo isto pod stare dane
sad su rekli da će vjerojatno otići kad nebuju imali više psa ( znači ak bu sve u redu, za cca 5-6 godina ), jer em im neko kuha,em imaju zanimaciju ( pretpostavljam da sada valjda već i internet imaju u domovima ), a i neko brine oko njih i mislim da je i sigurnije
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom