Pogledaj jedan post
Old 29.09.2008., 21:25   #16
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ja sam amater (i nemam ambicije postat profy) na polju naoruzanja, pa me zanima ako do nueklearnog sukoba Rusija-Amerika i dodje, kuda ce letjeti projektili? Ja mislim da je od Rusije do Amerike najkraci put preko pola i Kanade a ne preko Europe. Postoji li neki Americki polarni stit?
Postoji, ali je to više farsa, jer sve što se ispali iz sjevernog sibira na SAD nemože zaustavit ni superman, koji ima vikendicu na sjevernom polu.




Ljudi se plaše nuklearnog holokausta koji je prijetio u hladnom ratu 60-tih i 70-tih godina. Danas je malo drugačija stvar; taktičke glave su manje, brojnije, efikasnije i preciznije, a to znači da u konačnici neće doći do nuklearne zime ili globalne katastrofe, iako će se uvelike smanjiti ljudski životni vijek zbog brojnih lokalnih radioaktivnih zona.

Da skratim priču; danas nuklearni arsenal nesluži za totalno uništavanje vojne i civilne žive sile, već za uništavanje neprijateljske ekonomije, protivničkog morala, te pomutnju i dezintegraciju neprijateljskog plana: obrane ili napada....čak se razmišlja o kombinaciji nuklearnih udara s kopnenim napadom oklopnih jedinica u ofenzivne ili defanzivne svrhe.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom