Pogledaj jedan post
Old 20.09.2006., 12:04   #38
Quote:
ny 3 kaže:
Što se tiče cijena po sistemu ključ u ruke ona bi za običnu obiteljsku kuću trebala biti oko 500€/m2+PDV.
U ovo baš ne vjerujem. Ja sam radio kuću neto oko 100 kvadrata a koštala me je približno isto toliko eura! Istina, keramika i parketi su vrhunski, hrastove stepenice i podno plinsko grijanje, dobra stolarija, ali razlika je ipak drastična.
Ta osnovna cijena možda ide na BRP (bruto površinu, koja je kod mene 120) i za kuću od barem 200 kvadrata, s najjeftinijom opremom.

Nadalje, vjerojatno je to građevinska cijena u koju nisu uključeni komunalni priključci - spajanje na cestu ali i od ceste do kuće (kod mene 14 metara) kao i sljedeće stavke koje su mene totalno iznenadile:
- uzemljenje i gromobran
- razvod plina po kući
- kanalizacija oko kuće - oborinske vode i šahtovi
- uređenje okoliša i ograda
- prozorske klupčice :-)

Često srećem ljude koji misle da mogu kuću do useljenja napraviti za 500 eura po kvadratu a onda u razgovoru vidim da nisu računali troškove projekta, građevinske, priključaka itd.

Ako cijeni gradnje svoje kuće pribrojim sve navedeno i još i vrijednost zemljišta, mogao sam kupiti stan iste kvadrature na Jarunu. Ali, nije mi žao. :-)
Stef2 is offline  
Odgovori s citatom