Pogledaj jedan post
Old 15.05.2009., 20:10   #17
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ajmo cure, nabacite iskustva, ja sam 33.tj i reko mi gin danas da imam premalo plodove vode

čituckala sam malo po netu i na svakoj str piše drugo, pa me zanima konkretno dal je netko imao manjak u zadnjem tromjesečju i kako je to završilo

mene je gin poslo na još jedan OGTT i test senzibilizacije i naručio za tjedan dana, te rekao ako ostane ovako da će maloga prije termina trebati potjerati van, al da se to često mijenja svako malo pa može bit da je ovo samo privremeno


I ja sam imala manjak plodove vode koji je otkriven u 30 tj. afi je bio 9/10, pa je narastao na 11, a kada je bio 7 su me hospitalizirali. Od 32-36 tjedna sam ležala na sv.duhu, dobila 2 inekcije deksamethasona za razvijanje djetetovih pluća, jednom dnevno su radili ctg i jednom tjedno uzv, gledali su težinu djeteta, mjerili glavicu, bedrenu kost, želudac i protoke kroz pupkovinu i posteljicu, meni je sve bilo ok.osim težine koja je malo zaostajala. Povremeno sam imala lagana stezanja i malo je curkala plodova voda. U 36+4 je počela baš curiti plodova voda, ne jako već su mi gaće bile stalno mokre i ctg je pokazao trudove, pa sam završila na carskom i na kraju je sve ispalo ok. Moj mali miš Patrik je rođen 2630 g i 47 cm, a rođen je 3 tjedna ranije. Da je došao do termina sigurno bi bio bebonja od 3 kg.
Inače sam imala prije streptokok b i nitko mi nije rekao da bi mi od toga moglo biti, već su rekli da je idiopatski razlog manjka plodove vode.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom