Tema: Soja sos
Pogledaj jedan post
Old 26.07.2009., 22:08   #2
Hm... nisam cula da ga netko sam doma radi. Svakako pogledaj sastav. Tamari smije sadrzavati vodu, sol i soju. Shoyu smije sadrzavati vodu, sol, soju i psenicu. Karamela, secer, alkohol, boje ove one, konzervansi ovi oni ukazuju da se radi o imitaciji, a ne o pravom soja sosu. Tamari je jaci, shoyu slabiji. Prije sam koristila iskljucivo tamari, ali sam presla na shoyu jer je decku tamari prejak. Obicno koristim Alnatura shoyu iz DM-a. Kikkoman je dosta hvaljen, ali meni je jedan najlosiji kojeg sam probala (ako ne racunamo neki kojeg znaju koristiti u kineskom restoranu i od kojeg je i decku i meni bilo zlo). Prije par mjeseci sam kupila kanister, sad trosim zadnje zalihe, je najjeftiniji, ali ne vrijedi svoju cijenu. Adventov (ne znam tko je proizvodjac, oni uvoze i pakuju) tamari mi je bio sasvim ok. Jos sam probala (mislim) Lima tamari i bio je dobar. Dobila sam i neki lazni (karamela, alkohol, pojacivaci okusa) kineski, po okusu je bio ok, ali kad koristim soja sos, zelim dobiti i antioksidanse, a ne samo okus. Mislim da je Maggi isto lazni.
patientia is offline  
Odgovori s citatom