Pogledaj jedan post
Old 22.01.2012., 09:05   #123
ok, neka djevojka ovdje pita tko je kamo kročio, pa čist da se legitimiram ako je nužno.
kao što sam rekla, kročila i volontirala sam po "azilima" i šinterajima i kod nas i u americi. nije mi to nepoznato.
u tzv. "legitimnu" uzgajivačnicu ne mislim ulaziti, nemam zašto. smatram da neću time biti niš bolje kvalificirana za... bilo što.

"izumiranje" pasmina, ako je zaista problem (što ne znam, zvuči mi nategnuto), onda je problem samo ljudima. to sam već razjasnila. psa je savršeno baš briga jel mu dijete plavo, žuto s tufnicama, etc...
ne možemo nijekati da je uzgoj pasmina biznis, i to dobar. zašto se to maskira u pseću "dobrobit"? koji to ekosustav ne bi podnio nestanak pasmina? možda jedan sustav ne bi, a to su neke ljudske frustre nazvane "kinologijom".

naravno da bi bilo idealno da se svatko odgovorno brine za životinje s kojima živi, i to jest argument protiv "štancera", jer ne tretiraju pse dobro, ali sve ostalo je lupetanje.
tzv. štancera kao takvih ne bi ni bilo da ne propagiramo kupjnu "rasnih" pasa.
a to rade uzgajivači i ljudi koji ih kupuju. e, pa, sad - tko je tu OPET suodgovoran?!
Ima is offline  
Odgovori s citatom