Pogledaj jedan post
Old 11.12.2007., 21:15   #8
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
A zašto je to logično? Kad ne djeluje ni na E.coli (unatoč popularnom mišljenju da djeluje)-ona samo sprječava njeno prianjanje uz sluznicu.
Ipak mali pomaci su viđeni u tretiranju H.pylori:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...RVAbstractPlus
http://www.blackwell-synergy.com/doi...8.2005.00301.x

Gastritis i infekcija H.pylori se može tretirati:
-korijen sladića-klinički provjerena biljaka za tretiranje čira i gastritisa (djeluje jako protuupalno,a in vitro inhibira rast H.pylori),nije bez rizika pa se savjetuj o primjeni sa fitoterapeutom ili liječnikom,osnov terapije
-kamilica-protuupalno,spazmolitičko djelovanje (apigenin iz kamilice također inhibira H.p.),samo kao dodatak tretmanu
-biljke sa sluzima (lan,korijen sljeza)-imaju blago protuupalno djelovanje.a sluzi štite želučanu sluznicu od nadražaja,opet kao dodatak
-mažuran,biljka-regulira lučenje želučane kiseline i djeluje smirujuće,dodatno
-đumbir-samo u slučaju mučnina (može potaknuti lučenje kiseline što nije cilj)
-5g vitamina C dnevno u više doza-uništava H.p. (klinički provjereno),inače kod ljudi sa čirom na želucu i kroničnim gastritisom vitamin C se nalazi u želučanom soku u sniženim koncentracijama
-aminokiselina N-acetil cistein (NAC) pomaže u liječenju atrofičnog gastritisa (1-3g dnevno)
-ekstrakt kore neema-dosta snižava lučenje kiseline,a u kliničkom ispitivanju je pomogao skoro svim ispitanicima u cijeljenju čira na dvanaesniku
-guma tršlje-in vitro uništava H.p.,a liječi čireve na želucu (kliničko ispitivanje)
-eterična ulja čajevca i ravensare (oralno) mogu pomoći u liječenju infekcije

Prehrana:
-apsolutno ukinuti pušenje,alkohol,kavu i napitke s kofeinom (coca-cola,crni čaj,mate čaj,guarana) - apsolutno nista od toga ne koristim!!! caj eventualno 5 konzumacija godisnje, samo ako sam bolesna
-smanjiti unos šećera i soli - ok
-izbjegavati svu začinjenu,masnu i prženu hranu - trudim se
-piti sok od kupusa (mljac ) - ok
-izbjegavati aspirin i ostale NSAR
- ostale nsar? aspirin bas ne pijem ....


a zbog cega mislis da imam gastritis? trebala sam otic kod gastroenterologa, no kako su mi rekli da me mogu tek primiit za 6. mj (to bi bilo cca sad) nisam se ni narucivala, jer tko zna gdje sam za pol godine ... i to samo u vinogradskoj, u ostalim su mi posprdno rekli da sam premlada za gastritis


znaci od svega navedenog, smatras da bi 5 g C vitamina bilo nesto sto je neskodljivo, a potencijalno vrlo korisno?! to bi bila najbolja solucija?
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom