Pogledaj jedan post
Old 13.01.2017., 01:35   #54
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Piše tko ne uzvjeruje i pokrsti se! Nema tu naglaska na nečemu.

Tko se ne rodi od vode i duha,neče uči u kraljevstvo Božje!

Krštenje je nužno za spasenje onih kojima je evanđelje naviješteno te koji su imali mogućnost da zatraže sakrament .

Koji podnesu smrt radi vjere, katekumeni i drugi ljudi koji, ne poznavajući Crkve, na poticaj milosti, iskreno traže Boga i trude se ispuniti njegovu volju, spašavaju se premda nisu primili krštenja prije smrti .

U slučaju da čovjeku nije prikazano evanđelje koje uči da je krštenje jedini siguran put spasenja,biti če dostatna i vjera ,ali ne bilo kakva,več nadnaravna vjera.( takvu vjeru Bog osobno usađuje u srca onih koji nisu dostupni za primiti evanđelje)

Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
Ajmo ovako:
"Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se"

Dakle,najprije treba uzvjerovati pa se onda krstiti!
Jeli taj redosljed u Katoličkoj crkvi,Pravoslavnoj i čak i nekim Protestantskim
u redu?Može li malo djete imati osobnu vjeru?
Tako da kršteno dijete,ako kasnije nije uzvjerovao,neće se spasiti!
Takvo krštenje daje ljudima lažnu nadu!Imam puno prijatelja i susjeda katolika čija vjera je na nuli!"Ja Hrvat Katolik" a neki ne vjeruju,uopće u Boga,neki ono,,"ma neka sila postoji" neki idu u crkvu reda radi,neki samo na blagdane i to one veće,neki se kurvaju,neki psuju Boga i Krv Kristovu a odu ponekad u crkvu,neki kradu,neki su tajkuni koji žive na račun sirotinje,neki mrze itd.A svi kršteni!
Hvala Bogu za one Katolike koji iskreno vjeru žive!
Da se razumimo,ima takvik krštenih nekršćana i u Pravoslavnoj crkvi još više a bome i u Protestantskima!
Ja ih ,kako rekoh nazivam "KRŠTENI nekršćani!"
Jedan dobar teolog reče,:"Mi smo ljude sakrementalizirali a nismo ih evangelizirali!"
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom