Pogledaj jedan post
Old 01.02.2017., 01:32   #80
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Nije linearna... to si u pravu... odgovorio sam u slucaju odnosa prema Trumpu i njegovom izboru... sira slika je mnogo slozenija...

Nije im bila ugodna pozicija, niti je danas... seti se skandala sa prisluskivanjem telefona Angele Merkel, i to za vreme Obaminog mandata... oni su se nevesto izvinili, ona je podvila rep... a kao saveznici su...

Ratnohuskacka struja americke politike, delom i demokratska, delom i republikanska na celu sa John McCainom je napravila Majdan, i sve sto je posle nastalo... Soros je slao svoje agitatore, cak iz Srbije je isao Srdja Popovic da obucava ljude u Kijevu kako da naprave nasilnu revoluciju... Nemcima to nije trebalo, sukob sa Rusijom ih kosta... pokusavali su da vagaju i traze kompromis, ali su medijski, i na delima uglavnom sledili politiku iz Washingtona...

Tacno je da je Sreder prijatelj Rusa... ne ideoloski, nego je shvatio da je interes Evrope da ima podnosljivu saradnju sa Rusima... to je ekonomski i politicki interes pre svega... Ameri su preko Poljaka i Balta koji organski ne podnose Ruse gurali taj sukob, tu se vec stvorio klin u unutrasnjim odnosima EU...

E posle toga dolazi izbeglicka kriza, Merkelova pravi po meni fatalnu gresku pustajuci milione unutra bez provere... to stvara ogromne tenzije... dolazi Trump sa svojom antiimigrantskom agendom... staje na stanu Britanaca u vezi Brexita, ostro kritikuje Merkel, a ona mu vraca jos gorim licnim uvredama... preko svojih medija...

Nece to sve izaci na dobro, imacemo i mi ovde problema kao spoljni konzumenti tih politika... nece poraziti Trumpa tako sto ga razapinju svaki dan... a on ce uzvratiti kako zna i ume... i to ce biti jedan ostar sukob...
Evo, da se i ja priključim razgovoru, pa da nastavimo od jučer.

Njemačka je država koja je očajna. Želi biti svjetski hegemon, ali ne može. Jednostavno ne može. Pokušala je u dva svjetska rat i gotovo nestala kao civilizacija.

EU joj je maksimum maksimuma koji mogu dobiti. Neće dobiti nikada niti mjesto stalne članice VB, niti će ikada doći do vojnog statusa sile. Ekonomija joj je jedina poluga.

Protiv Trumpa kmeče iz ekonomskih razloga. Ne zanima jednog Hansa ili Hermanna to što će Donald zabraniti bracerosima brat naranče po Kaliforniji, nego što će morati dati 10, 15% više troškova u proizvodnju novog modela BMW-a zbog carina. Što će Adidas teže prodavati nove tenisice po petoj aveniji. Što će Bosch bušilice biti skuplje. Što će Siemens generatori koštati više. A to znači manja profitna marža. Da Trump sutra potpiše TTIP, niti jedan jedini komesar ili Mutti ne bi zucnuli riječ protiv viza, već bi to bila unutarnja stvar Amerike.

Anglosaksonci su razbili u zadnjih 200 godina sve njemačke pokušaje da postanu ikakav relevantan svjetski faktor, razbit će i sada. Njemačku uvijek vode budaletine, bez ikakve zlatne sredine. Ili idu u nacizam ili u hiperliberalizam i pritom povuku sve za sobom.

Čekam samo da Francuska počne opet voditi svoju politiku i da na sceni dobijemo obnovljenu Antantu.
Revenger20 is offline