Tema: Stjenice!
Pogledaj jedan post
Old 21.05.2011., 11:43   #18
stjenice

moje iskustvo sa stjenicama je sljedece:
zivjela sam u UK, odnekud su se jednostavno stvorile u stanu, trebali su nam mjeseci da ih se rijesimo. Sumnjali smo da su mozda dosle preko madraca koje je cimerica dobila od prijatelja a koji su se cinili novima. No citala sam da je to savrsen nacin da se stjenice sele iz stana u stan ma koliko stvar izgledala cisto i novo, ako je prijasnji stan imao stjenice, imat ce i tvoj. treba biti vrlo oprezan pri kupovini starog namjestaja,a posebno se nikad ne uzimaju madraci od drugih...itd itd...
te bube pak mogu zivjet dosta dugo i bez da jedu krv ljudi koja im je izgleda glavna hrana, pa mjesecima mogu zivjeti od dobrih zaliha. al inace zive od krvi svojih zrtava, ljudi.
ne zelim nikog plasiti svojom pricom, mozda su nam mjeseci trebali jer smo koristili krivu metodu, ali vjerujte jednom kad odu, nitko ne zna koja je metoda zapravo djelovala.....
Prvo smo spricali svim sredstvima koja smo nasli u ducanima, od onih reidovih to svakakvih...redovno, svako 3 dana. isprejali bi sobu, opravi posteljinu, isprejali krevet, namjestaj i pod! onda bi to tako stalo cijeli dan, uvece bi otvorili prozore i isli spavat. mada se nakon nekih sprejova moze u sobu i nakon samo 1,2h.
Nije pomagalo, kupili smo cijeli paket nekih sprejeva protiv buha za koje su nam rekli da vrijede i protiv stjenica iliti krevetnih buba-nemojte nasjedati na to. protiv ove gamade kupite samo one koje su samo protiv njih, djelotvorniji su.
Potom sam procitala na nekom engl. forumu ove dvije stvari: prva je da je jedna obitelj koristila jedno sredstvo koje nije bas napravljeno u tu svrhu vec samo za osvezivanje prostora, no izgleda da bube nisu volile taj miris i izgleda da je pomoglo. To sredstvo za ciscenje se zvalo DETTOL ili DETOLL...u Hrvatskoj ne znam da li ga ima. Kupili smo rasprsivac i ulili sredstvo u njega i Otada smo svaki dan prskali. Cinilo se da nestaju (ne odjednom). Zatim druga stvar koju sam procitala je da stan u slucaju te posasti najbolje da se cisti usisavacem na paru, para cisti u dubinu i sve je puno cisce.
Bilo je skupo za samo iznajmiti, pa smo ga kupili, nije tako skup a super je za dubinsko ciscenje i ne samo s bubama u vidu.
Tako smo svaki dan prskali tim sredstvom i vjetrili kucu, jednom tjedno prali posteljinu i ostale pokrivace u dnevnoj sobi i jednom tjedno cistili kucu tim parnim strojem koji je super za ciscenje stana inace, to bih svima preporucila.
Samo da kazem da sam ja osobno kupila i novi madrac i zastitni pokrivac sa zatvaracem preko njega(kazu da je to super da se bube ne zavuku u madrac) jednostavno sam zeljela biti sigurna da se nece zavuc u madrac...
Eto..
Napokon su otisle.. ima od toga godinu dana.
NO....sada sam u HR i upravo primjetih krevetnnu bubu iliti stjenicu, no ovdje nema DETOLa a niti parnog stroja....sto sad da radim. ovo je inace prvi put da vidim tu gamad u HR....ne znam kako su ovdje dosle, na koji pa sad nacin!!!!!
jel ima netko neko HR sredstvo protiv njih, probacu naftalin i sl....no opet padam u blagi ocaj....! jel ovo moguce. znam koliko nam je trebalo da ih se rijesimo u UK, i neka nitko ne kaze da je to jer smo bili prljavi. stan se redovno cistio normalnim sredstvima za ciscenje....ta gamad jednostavno dodje odnekud.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom