Pogledaj jedan post
Old 20.10.2017., 14:49   #4086
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
ako si držao u ruci nikon i pentax i smeta ti ta razlika u težini kao jedini uslov onda pentax definitivno nije za tebe, ako si samo čitao i slušao puno o nikonu i malo o pentaxu moj prijedlog ti je uzmi nikon bilo koji D5xxx u ruke pa uzmi bilo koji Pentax npr. K30/50/70 u ruke i vidjet ćeš koja je to razlika, i u težini i u osjećaju kad ga držiš u ruci,
Nisam imala ni jedan (doslovno) u ruci, niti sam ista cula...tek citam par dana.
Tj. pokusavam, jer ne znam bas dobro engleski.
Quote:
što i kako možeš koristiti direktno na tijelu (pa čak i mijenjati funkcije ponuđenih tipki ili čak i kalibraciju objektiva na tijelu fotića....) a po što moraš ići u meni,
na drugim temama i ja čitam kako se iznose neistine o nekim aparatima i favoriziraju se određeni,bez valjanih argumenata za onoga kome su ti argumenti bitni ,i to u ovako nižoj klasi, kad pokušaš argumentirati neke stvari onda se priča skreće u svim smjerovima osim da se razgovara o argumentima (moj prijatelj je...ja sam nekada davno negdje....čitao sam o... rekao mi je netko o....itd itd..), tako da ti ja preporučam da si odrediš maksimalni limit novaca kojega možeš potrošiti, zatim u taj limit svrstaj aparate koji te zanimaju a da da imaju ono što bi ti želio da ti fotić pruži kad ga koristiš, na temelju toga sam odluči što ćeš kupiti,
Nije to bas lagano, kada ne znas nista o takvim aparatima. Doma imamo kijev i kodak (u kozi) i praktiku, sve je to staro.
Ako se manje mora kroz meni, a vise toga je dostpuno s gumbicima i kotacicima, to bi se vjerojatno dopalo mm-u.
Rado bih uzela u ruke neki od tih pentaxa...npr k-50, ali nije nigdje dostupan (ne znam gdje potraziti te starije modele, nema ih), tj nisam nasla, a nasla sam taj ks2 pa se pitam u kojem je on rangu s ostalima o kojima sam vise nasla na forumu (k-30, k-500, k-50)
Mislila sam potrositi oko 3500kn, no sto vise citas cini ti se da bi bilo bolje ovaj, ili onaj, ili pak neki dugi...
Bi li tih 5250kn bila ok cijena za ono sto se dobije od ks2? (s 18-50 WR) Vise nego li sam namijenila, ali ako se isplati....
Jer....ne znam sto zelim, zato i citam, da vidim sto ustvari postoji ...pa da pokusam dokuciti sto bi bio za mene tj. vise za mm-a bolji izbor.
Svidja mi se da je wr, pa mozes po kisi. I ekran koji se okrece.
I cini mi se da daje dosta opcija koje se fizicki mogu odabrati...sad kako je to u praksi kod tog fotica, a kako kod drugih nemam pojma.
Svaki savjet dobrodosao.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom