Pogledaj jedan post
Old 13.06.2012., 23:19   #790
Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
Što se tiče enteroskopije ,ako ste išli već na gastroskopije ,odmah možete na enteroskopiju ,preskčite gastroskopiju jer nema nekog efekta ako ste je već radili a ništa nije baš previše postignuto

A što se tiče uzimanja tekućine pri čiščenju ,što više to bolje i mokrenje je samo nus pojava reakcije organizma i sva tekućina ide u crijeva a drugačiije su fiziološke reakcije vas samih ,prođe to kroz crijeva i "ne preskaču se mokrenjem" !

Što se tiče nalaza gastroskopijom da se radi o nekom procesu dublje .....uglavnom kad je nešto tako sumnjivo sa limfocitima u nalazu uvijek se savjetuje "dublji pregled " to jednostavno spada u algoritam gastroenterologa ,a sam nalaz kapsule ...hmmm ...to mora biti dobra sličica /e da se takvo što dijagnostički kaže ,ali daljnja procedura jest entreoskpija i pregled limfocitne loze što se tiče Vas .
Anestezije voli raditi KBC Rebro ,da li sve ,to ne znam sa sigurnošču ali oni prednjače u tome .
Naravno ,pošto imate u anamnezi celijakliju u rodbini ,treba je obvezatno testovima isključiti bez obzira na kliničku sliku ,moj savjet
hvala VAm na odgovoru! uistinu!
drago mi je čuti da razmišljam u dobrom smjeru, samo još da i moji gastroenterolozi tako razmišljaju
ne idem još na enteroskopiju, kao što sam i mislila, odlučili su pokušat sa još jednom gastroskopijom, dubljom, iako meni nije uopće jasno što su radili zadnja 3 puta jer po nekoj mojoj logici se je trebalo ić dublje ćim se je vidjela upala duodenuma, a osobito nakon što je nalaz došao nespecifičan duodenitis.. takav je barem bio prvi nalaz, ali jel, kako me nitko nije doživljavao pa mi 2 godine nisu napravili ponovno gastroskopiju, dogodilo se što se je dogodilo, upala je napredovala do ovih mjera.. tj više se ni ne zna jel upala ili nije..

recite mi samo još molim Vas, ugl ja sam od 27.4 na bezglutenskoj dijeti, jer mi je tada rađena gastroskopija, a krv, za protutijela sam vadila 16.3 i ugl ja sam bila odlučila otić na bezglutensku dijetu jer sam računala da će sa tom gastroskopijom biti određeno što mi je i nije mi bilo ni na kraju pameti da će ovako zbrljavit pa da ću morat ponovno, i ugl mene je sad strah, ako je celijakija, jesam li mogla s ovih mj i pol dana bez glutena do te mjere utjecat na PHD da se ne dobije nalaz celijakije?
proučavajući sve živo i ne živo, dobila sam utisak da se u mj i pol stanje ne može niti približno toliko popravit, ali opet me je strah da sam zeznula nešto...
a bila sam se odlučila na to jer sam znala dok ja dočekam nalaz pa dođem ponovno kod dr da će proć još 2 mj sigurno, a ja ću si možda nastavit uništavat sluznicu... i jel, nisam razmišljala, nije mi bilo ni u peti da se ovo može dogodit..
a meni je temp prije 11 dana počela padat tj od onda bilježim pad.. ne prelazi 37,1 i često je 36,9 što više nije temperatura i imam stolicu svaki dan (inaće sam ajme patila od opstipacije) i sad ne znam jel to zato što sam izbacila gluten ili zato što sam počela pit kurkumin i đumbir (čitala sam svašta nešto pa sam se onda okrenula i u tom smjeru u nadi da tko zna, možsda pomogne, štetit neće ) i ugl zato me je strah da s tim što sam na bezglutenskoj dijeti, ako mi je zato počela padat temperatura da ću zeznut nalaz biopsije..
bolje da se nisam toliko pravila pametna
ma vadili sam protutijela prije 2 godine, ali su bila negativna i IgA i IgG stavljam tužan smaj jer mi je draže imat celijakiju, nego limfom ili nešto ne razjašnjeno.. dr obiteljske mi kaže da su mi protutijela mogla bit negativna, ako sam nesvjesno bila na bezglutenskoj dijeti, pogotovo ako mi je dr rekao na što sumnja.. ne znam, vidjet ćemo.. dobit ću nalaze u narednih mj dana.. ako i sad budu negativna, to onda nije to.. jedino intolerancija na gluten.. vjerujem u to, ali opet s druge strane sam poprilično skeptična da može napravit toliko nered, ali sa druge strane ima mi smisla jer se za gluten i zna da to radi, tako da..
i uzorak biopsije, osim što se može testirat na CD markere, jel se može testirat i na TCR alfabeta i TCR gamadelta receptore za koje sam čitala da su prisutni kod celijakije? jel se to radi u RH? i negdje sam također našla da se biopsijom može ustvrdit i prisutnost Antiendomizijum antitijela (AMA), Antiretikulin antitijela (ARA), tkivna transglutaminaza (TGA), ali kako sam to pronašla samo na jednom mjestu, nisam sigurna da li je to točno i da li se to radi kod nas i gdje?
xena01 is offline  
Odgovori s citatom