Pogledaj jedan post
Old 20.07.2009., 14:15   #40
Lik je samo jos jedan od mnogih koji je dobar u kritiziranju, ali jako los u predlaganju novih rjesenja ili u afirmiranju bilo cega. Ako sam dobro shvatio on vec 40 godina (poceo je negdje 1967-e?) ne radi nista drugo osim sto kritizira sve oko sebe.

Vecina njegovih kritika stoji, ali njegova vjerodostojnost nestaje kada treba predloziti smislenu alternativu europskom i neo-liberalnom vrijednosnom i ekonomskom modelu.

Sto se mene tice cak i kada bi smislio nekakvu alternativu i jos je uspio prezentirati bez grca i nervoze, ja vjerovatno nebi bio njegov pobornik jer me u svim aferama drustvenog zivota interesi pojedinaca zanimaju vise od interesa bilo koje kolektivne skupine, pa makar ona bila i "narod". Mislim da je nacin na koji Kulic govori o "narodu" manipulativan, iako dozvoljavam mogucnost da je zbog "zbrchkanog" nacina iznosenja misli kod njega nemoguce zapravo procijeniti sto konkretno misli.

U jednoj se stvari s njim medjutim potpuno slazem: Nema nikakve sanse da projekt ujedinjenja Europe uspije danas, kao sto nije uspio ni u ranijih 5 pokusaja. To Slovenci jako dobro znaju, zato se toliko i svadjaju oko dostupa otvorenom moru.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom