Pogledaj jedan post
Old 17.03.2017., 09:05   #46
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dakle, treba uzeti u obzir i to da je jedna ista strana konstantno okrenuta Zemlji.
definitivno, no to je samo neobičnost, ako je bio izbijen iz praZemlje ništa čudno da je njegova revolucija/rotacija usklađena sa Zemljinom te da nije samo "ulovljen" jer bi se tada drugačije ponašao no i to samo neko vrijeme. Čini mi se kako sam pričitao kako se još neki "sateliti" drugih planeta ponašaju isto.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
U dalekoj prošlosti, Mjesec je na svojoj putanji naletio na Zemlju, ali samo je zastrugao po površini.
Zatim se od brzine i vlastite inercije opet odvojio.
Utjecajem gravitacijske sile Zemlje, ostao je kružiti oko Zemlje, gdje su se sile gravitacije i centrifuge izjednačile i tako je ostalo do danas.
Jest, to je jedna od mogućih teza. U potpunosti prihvaćam tvoju tvrdnju da je do nekakve kolizije ili sudara došlo, naravno to je jedna od mogućnosti jer nemamo dovoljno znanja da budemo potpuno sigurni kako je to rješenje pravo. A i biloj je dovoljno vremena da nastane "ravnoteža". mi smo posljedica a ne uzrok takvog stanja. No kako neki iskazuju kontinuiranu kreativnu nesuvislost drugog rješenja još nema za sada na vidiku da je bio nečiji intergalaktički prijevoz.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Slična je teorija i o postanku Saturnova prstena, no u Saturnovom slućaju je kolizija bila jača i direktnija, pa se mali planet u sudaru sa Saturnom raspao u frakcije, i također se raspršio u otprilike dvodimenzionalnu ravninu, i također zbog brzine kretanja, ostavši zarobljeni oko Saturna izjednačivši centrfugalnu i silu gravitacije.
Isto kao i kod Mjeseca .

Inače , na sličan način su ostali zarobljeni i Mjeseci drugih, pogotovo velikih planeta.
jest, sve to može pojasniti razumnu stvarnost dok netko ne ponudi bolje pojašnjenje.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom