Pogledaj jedan post
Old 09.07.2017., 16:02   #77
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Nije samo vama, svima je to bilo... Kod vecina Srba se podrazumjeva da Srbin mora iskljucivo biti pravoslavac. Kod Hrvata cini mi se ista stvar (mozda gresim, ne zivim u Hr). Rusi, Amerikanci, Englezi, oni ginu za svoju drzavu i vole tu drzavu ma koje vjere bili ! Nas su ovdje sve s...ali (kolektivno) jer smo zavadjeni na vjerskoj osnovi, zato nema pomirenja kao izmedju ostalih nacija kroz istoriju i tesko da ce ga ikad i biti.
Moj deda je bio pukovnik JNA. Porijeklom sa Kozare, dobar dio familije mu je pobijen u Jasenovcu, jednog od njegove brace je spasila Dijana Budisavljevic, sa cetnicima se tukao 4 godine rata, lovio i njih i ustase posle rata. Umro je 89-e a ja se pitam sta bi on da je dozivio ovaj zadnji rat, da ga "cetnici" brane od "ustasa"? Napisao sam u svom prvom postu i ponovicu, iskreno se nadam da ce nasa djeca odrasti i biti dobre komsije, ili njihova djeca ako ne oni. Da se ne koljemo svako 40-50 godina, da ne pamtimo jedni drugima zlo i koliko ste vi nasih a mi vasih pobili nego dobro kao sto smo pomagali jedni druge kad su poplave bile prije par godina.
Sukobi u 2. svjetskom ratu kao i u ratovima devedesetih nisu bili na vjerskoj osnovi. Hitler, Churchil i Staljin nisu bili neki vjernici, a zestoko su ratovali. Ne razumijem od kuda vam tolika mrznja prema vjeri. To je privatna stvar pojedinca. Nije politicki vrh Srbije poslao vojsku na Hrvatsku jer tamo zive katolici. Radi se o ostvarenju ekonomskih i politickih ciljeva odredjenih skupina.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom