Pogledaj jedan post
Old 04.12.2011., 23:00   #5
Quote:
annaeleni kaže: Pogledaj post
Ja sam takodjer to primijetila i imala sam jednu teoriju za koju nisam sigurna da je tacna ali nekako mi je uvijek padala na pamet kada bih vidjela takvo ponasanje.
Cini mi se da u samim bolnicama vlada stroga disciplina i hjerarhija, sto je razumljivo. s obzirom da od njihove ucinkovitosti ovise zivoti. Tako svatko ima svoje vise ili manje vazno mjesto,i samim prisustvom visokoobrazovanih specijalista koji su najcesce i nadmeni, medicinske sestre se osjecaju manje vrijedne. Tako da svoje frustracije ispoljavaju na jedine ljude na koje mogu a da ne izgube posao- pacijente.
Inace, nisam nikada upoznala medicinsku sestru koja je zadovoljna svojim poslom, odnosno da ga je zeljela raditi pa to vjerovatno uzrokuje dodatne frustracije.
Može biti da ima nešto u tome što pišeš. Primijetila sam da specijalisti uglavnom imaju pošteniji i ljudskiji odnos prema pacijentima od medicinskih sestara.
Prijateljica koja radi kao profesorica općih predmeta u medicinskoj školi isto priča kako su učenici blago rečeno - katastrofa ponavljajući kako im ne bi voljela dopasti u ruke kad jednom dođe u bolnicu.
Nije njihova plaća mala, osobito danas kada su plaće doista uglavnom male, njihova je više nego solidna, osobito kad se zaredaju noćne i rad blagdanom.
Gizela_ is offline