Pogledaj jedan post
Old 23.05.2008., 18:24   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa, ja bih rekla da nije baš tako jednostavno

lako je odlučiti da ćeš dojiiti, mislim da nijedna mama nije odlučila da neće dojiti
pa, ipak, kolike bebe - uključujući i moju - a ja sam bila sigurna u odluci da ću dojiti - piju adaptirano
a kad si friška mama, prvi put - teško je. dojenje je samo rijetkim sretnicama nešto što odmah krene savršeno bez problema. i onda, u prvim danima, kad je na sto muka, izranjavanih bradavica, s bebom koja stalno cica i stalno traži još - mislim da mami ne treba reklama koja će joj govoriti što je 'prava hrana za vaše dojenče' (mislim da nema prvorotke koja uspostavlja dojenje, a koja se ne pita je li joj beba gladna)
i, onda, kad te netko nafila s informacijama o nekoj super hrani za tvoju bebu - nije teško posustai (sve pišem iz vlastitog iskustva, iako sam ja bila tvrdoglava i nakon jedne krize kad sam skoro išla napraviti bočicu, sam forsiralan dojenje mjesec dana. al, nije išlo)

mene iznenađuje koliko su zapravo trudnice -bez obzira na sve kampanje i sve tečajeve - slabo informirane o dojenju (eno tamo na Trudnoći jedna kaže da namjerava dojiti, ali da će, budući da joj nije ugodno pred svima uvijek vaditi sisi - tad bebi dat bočicu - evidentno je da nema pojma o tome kako funkcionira dojenje).
Meni je, što se tiče dojenja, u tom paketu čak problematičniji čaj, 'od prvog tjedna'. Iznenađuje me kolike mame koje doje ne znaju da dojenim bebama ne trebaju čajevi i vode, štoviše da im čine loše.

Paket sam išla podić zbog knjižice. Ostale 'darove' (moš si mislit darove, probne uzorke koji te trebaju navuć da kupiš proizvod) sam, istina, s veseljem pregledavala i upotrijebila, al nije da mi je paket 'Sretna beba' nešto što me urnebesno razveselilo.
Jer svjesna sam da je to čisti marketinški potez, ništa drugo.
A kako nisam baš oduševljena kad marketing upotrebljava majčinstvo i bebe, tako me ni taj paket nije oduševio.

Isto kao ni milijardu Johnson's toaletnih torbica, koje sam se nadobicala svugdje, od trudničkog tečaja, ginekologa do patronažne.
Nesto slicno sam ja napisala... Mozda je mene i islo. Dojim stalno ali kada izlazim negdje izdojim mlijeko u bocicu i tako ga dam bebi. Mislim da tu nema nista lose jer to nije svaki dan. Kaj ces bed mi je vadit sisu vani, tko hoce nek to radi meni ne smeta ali osobno mi je bed. Uostalom on bi stalno bio na sisi i podoji nam traju stvarno dugo, sto znaci da bi setnja bila provedana dojeci na klupici u parku. Ovako se napapa i onda je miran. btw malac i dalje vise voli sisu nego dudu
lopticica is offline  
Odgovori s citatom