Pogledaj jedan post
Old 18.10.2010., 10:23   #56
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Ne napadajte ženu, shvaćam je. I ja sam jednom postavila istu temu, srećom ne na ovom forumu
Vjerojatno je cijeli dan mozgala i vagala što da radi, najlakše je dati odmah antibiotik i mozak na pašu.

Doktori nekad znaju dijeliti recepte kapom i šakom, i kad treba i kad ne treba.
I nažalost, nekad mi moramo znati više od njih. Nije sve tako jednostavno kako si to napisala.

Već sam rekla kako je pedijatar malom dao antibiotik na virus..I što sam trebala? Podići lijek i davati mu ga, zato jer mu trebam vjerovati, jer je on doktor?

i ja sam postavila isto pitanje na ovom forumu - dal da dam antibiotik ili ne
al to zato jer je naša pedica bila na godišnjem i išli smo kod neke na zamjeni, kojoj baš ne vjerujem (čak mislim da je MM išao s dorom, ne sjećam se točno kako je bilo...uglavnom, znam da nisam bila sigurna u procjenu doktorice)
na kraju nisam dala atb, sve je izgledalo ok da bi dijete nakon par dana opet zakurilo i popilo taj antibiotik ipak

znam da su doktori nekad brzi na atb-u. i da sam ja ta koja prva savjetuje da se pedijatre ne sluša slijepo kad je u pitanju dohrana, dojenje i slično.
al kom ćeš vjerovat kad je bolest u pitanju, ako ne pedijatru?!?!
kako ikad dovesti dijete tom pedijatru za kojeg ne vjeruješ da daje dobre procjene kad je tvoje dijete u pitanju i da ga loše liječi?
ili mu vjeruješ il ga mijenjaš.

nama naša nikad nije dala atb bez veze. iako nam je dva puta dala atb bez ikakvih krvnih pretraga - bilo joj je dovoljno da vidi koliko je jako grlo upaljeno.

nije mi jedino jasno zašto vas šalju na kks. to je 'kompliciranija' krvna pretraga, koja dulje traje od crp-a ili leukocita, a dovoljno je jedno od tog dvoje da se vidi što je na stvari.

isto tako, nikad ne idemo pedici prije no što prođe 24 sata od prve temperature. nema smisla.
(išla bih da joj tem ide iznad 39 ili da se ne može skinuti, al nikad nismo imali takvu situaciju)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom