Pogledaj jedan post
Old 19.10.2014., 11:36   #5
Quote:
purepossession kaže: Pogledaj post
Jos sam prijavljen na burzi, nemam nikakvih primanja trenutno ni nista od burze i dobio sam ponudu za posao. Trenutno radim na probnom roku u jednoj firmi i nisam prijavljen dok mi probni rok ne zavrsi. Ako odbijem ponudu, izbacit ce me sa burze. Bit cu prijavljen kada mi zavrsi probni rok. Sto da radim?
Iako ovo nije pitanje ali poslodavac te mora prijaviti od prvog dana kad radiš za njega (u roku od 24h), a to vrijedi I za period kad si na probnom roku. Mogli ste sklopiti ugovor na određeno vrijeme I ako zadovoljiš nakon isteka istog posodavac te prijavi na neodređeno. Ili ste mogli sklopiti ugovor na neodređeno s probnim rokom ali raskid takvog ugovora je kompliciraniji poslodavcu ako ne zadovoljiš na probnom roku.
Tvoja situacija vjerojatno nije sjajna kad si pristao na takav aranžman. Tko ti garantira da će te zaposlit nakon isteka probnog roka? Uostalom koliko je trajanje tog probnog roka?
Uglavnom, iako ti I poslodavac niste sklopili ugovor o radu po zakonu se smatra da si zaposlen na neodređeno vrijeme jer radiš kod tog poslodavca pa samo da znaš ako dođe do frke.
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom