Pogledaj jedan post
Old 09.10.2017., 14:38   #599
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ja se samo ljutim kad ti ne čitaš šta piše, ti šumom a ja drumom.
to o kalibru smo već nekoliko puta raspravili, i ja se slažem da bi trebala biti u 7.62, neznam zašto odgovaraš na moj post s citatom i odgoorima koji nemaju veze s mojim postom.
boldao si moj citat a uopće ga nisi shvatio, jel piše da NIJE SAMO DO KVALITETE nego i do potrebe tržišta, a potreba baš i nije velika.

ja nisam niti kroatofob niti germanofil, ali nisam niti šumadinac koji za sve svoje kaže da je klasu iznad svega u svojoj klasi, HS produkt radi otprilike proizvode jednake kvalitete kao i FN, H&K, Glock i sl. nije ih prešišao
Očito se ne razumijemo onda. Ja sam se nagledao razvaljenih Glokova i Heklera od obične upotrebe. Pucalo je znati sve od plastike do strukturalnih metalnih djelova. Falovka se znala pokazati neš bolja od Heklera i Glokova, ali HS (zadnje verzije) su jednostavno bolje zato jer su modernije i ciljano rađene da ne dožive propuste koje imaju Glok i Hekler. Prvi HSovi su bili loši, a VHS-2 je tek postala vrhunska puška. Za sve treba vremena, i HS se tu izdigao iznad švapskih i austrijskih alata.

Kolika je potražnja? Velika. Evo sad u ovom trentuku ima bar par tisuća tržišta samo u Africi gdje bi svako selo htjelo pobit drugi selo ako bi imalo strojnicu, nešto što puca dovoljno brzo da se može pobit cijelo selo. I u tom drugom selu ima dijete koje sanja da ima strojnicu kako bi zaštitio mamu i sestru od silovanja, a sebe i brata od klanja. U RH se metak plaćao tri marke kad je počeo sukob, kalaš soma maraka, bar tri puta iznad cijene. U Africi se prodaje za tu lovu danas, zato jer nemaju druge.

Ako ti nećeš prodat, Amerikanac će prodati. Njemu ne smeta jel prodaje Kalaš, Hekler, Glok, Haes ili Falovku, bitno da se proda na tržištu ponude i potražnje.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom