Pogledaj jedan post
Old 23.02.2010., 18:04   #19
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post


Pratio sam ja tvoje upise i na temi na spoljnoj politici, iako prognoze nisu ruzicaste treba znati sa cim raspolazemo.

Mislim da ce broj rodjenih postepeno rasti, nece vise biti politickih turbulencija i ratova, ali cemo morati i da istrpimo generecije koje su u poznoj fazi, i koje ce umirati narednih 10 godina.

Trebamo da se stabilizujemo na brojci od oko 6.5 miliona i da posle ganjamo vece brojke, ne verujem da ce ulazak u EU dovesti do velikih migracija, nema tamo posla vise ni za domace stanovnistvo, vodice se ozbiljna imigraciona politika iako kad si u EU nacelno imas pravo da radis u bilo kojoj zemlji clanici.
Konkretno ne znam da li ce broj rodjenih bas rasti,ja bih rekao da ce stagnirati u najboljem slucaju,a sigurno ce doci i do nekog smanjenja. Bitan preduslov za Srbiju da pocne da belezi vece stope nataliteta jeste stabilizacija zemlje (politicki,ekonomski i socijalno) sto govoreci u danasnjem vremenu ne izgleda bas blizu. Tu je i ta prica sa abortusima,konkretno u Srbiji (cast izuzecima) deca su napozeljna u ekonomski i socijalno nestabilnim porodicama,pa je broj abortusa znatno uvecan tokom poslednjih 10 godina. Dalje,porodice je tesko zasnovati kada su oba roditelja stalno zaposlena,rade prekovremeno (pogotovo zene),a kada zena zatrudni od drzave ne dobija gotovo nista kao stimulans i cesto bude u milosti i nemilosti poslodavca. Cak i pesimizam u koji je upalo celokupno srpsko drustvo pogotovo od 2003. godine ima malog traga na ovo. Natalitet od 9.4 promila i njegovo povecanje za 0.2 promila u odnosu na 2007. nimalo ne treba da nam govori da je to dobro,vec da je to samo jedan korak ka boljem.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 23.02.2010. at 18:09.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom