Pogledaj jedan post
Old 07.04.2011., 17:20   #93
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Tako nekako sam i mislila.

Intuitivno naslućujem neka rješenja, ali reprize ne prestaju.

1. Sanjam kako spavam. Nepoznati ljudi na razne načine ulaze u moj stan (na vrata, prozor), hodaju oko mene, rade nešto, ja sam nemoćna da bilo šta napravim, ne mogu se pomaknuti. Ne čine meni ništa loše, samo su prisutni u mom prostoru, svjesna sam njihove prisutnosti i nelagodno mi je. Kad nelagoda doživi kulminaciju, probudim se. Unezvjerena naravno.



Tumačim to svojom zatvorenošću i rezerviranošću. Teško puštam ljude u svoj život, oprezna sam i sporo se otvaram. Kad ulaze sami (kao u snu), ne snađem se baš. Zaključak: trebalo bi da se više otvorim i pustim ljude da mi priđu (ne moram ja uvijek voditi igru). Varijacije ovog sna sanjam otkako se mogu sjetiti. Počeli su rano, u djetinjstvu. Traju.
Ne samo to, ovaj tvoj san pokazuje i jasnu svijest o tome da nemaš adekvatnu kontrolu (obrambeni zid) od ulaska drugih u vlastiti privatni prostor (Mjesec 180º Saturn). Mislim da ovaj tvoj san savršeno slika upravo taj aspekt. Kako si ga samo lijepo opisala s ovim na kraju: počeli u djetinjstvu (Mjesec)...traju (Saturn).


Saturn je graničar, njime omeđujemo svoje prostore, on je naš oklop i oklopni sustav kojim definiramo granicu između nas i okoline. A Mjesec..Mjesec je sve ono što on-Saturn nije. Mjesec je naša intima i sve ono mekano i nježno što imamo u sebi i što nam je samo naše i privatno i želimo to sačuvati. Zato Mjesec 180º Saturn uvijek pokazuje našu ranjivost, našu nemoć, naše slabosti, posebno je delikatna opozicija jer uvijek balansira između dva posve različita tipa energija. Kada osoba treba sigurnost, stabilnost, neminovno se suočava s onim nesigurnim aspektima života s vlastitim strahovima i slabostima.

Zato ovaj aspekt rađa emocionalnu krutost jer sadrži stalnu unutrašnju težnju da se distancira…osobi je zapravo stalno potrebno malo udaljenosti u odnosima s drugima (Saturn) kako bi se osjećala ugodno (Mjesec).


Usljed ovog aspekta često se javljaju teškoće kada treba ostvariti intimni odnos, osoba je više sklona razvijanju neke vrste ovisničkog odnosa jer tako drži potrebnu distancu i ima dojam da kontrolira stvari. No u zbilji ova opozicija često nosi probleme u emocionalnoj ravni jer - teško je naime biti intiman s nekim a ne dozvoljavati mu se da nam se istinski približi. To je kao kuća u kojoj grijemo, a izolacija loša.



Što se teme sna tiče, ovaj aspekt iz karte koji si oslikala često nosi neku vrstu prisilnog obrambenog stave u zbilji, ali eto uvijek mi je lijepo iznova vidjeti kako su u snovima ljudi otvoreni jer ne postoji onaj gard koji se drži u dnevnoj smjeni.

Daklem…kada središ to sama s sobom i ti snovi će prestati. Astrološki - zrelost u tom smislu nastupa jednim dijelom kada Saturn dođe u žarište tj. Sjedne na Uran (inkonjunkcija na Sunce) a drugi sloj konačni kada Uran napravi prvu opoziciju na svoj natalni položaj.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom