Pogledaj jedan post
Old 05.10.2017., 13:53   #843
Quote:
napadide kaže: Pogledaj post
Počinitelj ima jednu "mrlju" u životu koju rijetko tko spominje. Ženio se dvaput, i dvaput razveo. Djece nema. Veza s Azijkom evidentno nije bila seksualnog tipa jer su oboje u 60-ima, više se radilo o emocionalnoj vezi i ljubavi prema kocki. Bližio se zadnjim godinama života, bio je svjestan da usprkos uspješnoj poslovnoj karijeri iza njega ne ostaje ništa, zato je lako moguće da je pokušao izvesti nešto po čemu će se pamtiti. Postoje brojni kriminalci i nenormalni likovi koji su prošli sve i svašta, a naposljetku se smirili, podigli obitelj i umrli u miru. Ovaj bi bio protuprimjer.
Ne mislim da je ovo učinio samo zbog toga jer iza njega ne ostaje ništa već zato što je postao svjestan da mu američki život nije pružio ništa. Da bi se moglo doći do takvog zaključka (što mi je život pružio, što sam ja imao od života) mora se doći u određeno životno doba. Takvu stvar ne pita se 30-godišnjak jer je život još pred njime i tko zna što će mu donijeti i jer jednostavno nema vremena.

Tek kada ostari čovjek može pogledati unazad u svoju prošlost i pitati se *na što sam potrošio dane svog života?*.

Ispred, u budćnosti, očito ga isto ništa nije čekalo. Kockanje iz dana u dan ne može ispuniti život. Tip je imao novaca ali novac nije sve. To bi trebali imati na umu svi bogataši.

Meni ovo izgleda kao oblik samoubojstva, samoubojstvo sa porukom, a poruka je *pucam u američko društvo*. Da se ubio sam u hotelskoj sobi o tome se ne bi pisalo pa mi danas ne bi znali ništa.

Sumnjam da je jedini koji se tako osjeća. Nadajmo se da je jedini koji se odvažio na tako drastičan korak i da neće imati *sljedbenika* koji će slati iste poruke na isti način.
mravac8 is offline