Pogledaj jedan post
Old 17.07.2009., 20:43   #82
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Mislim da se nedavno rasparavljalo na jednom topicu o temi-"otrovni roditelji" ,te mi je želja potaknuta knjigom nadopuniti uzroke nedaća,koje su vam se dogodile u djetinjstvu iako niste bili krivi za to.
Dakle,bolno nasljedstvo takovih roditelja pokazuje se u odrasloj dobi,pomoću poteškoća u vezama,interpersonalnim odnosima,karijeri,donošenju vlastitih odluka i depresija.

TKO su OTROVNI Roditelji?

1-Neprimjereni roditeljitalno usmjereni na vlastite probleme i pretvaraju svoje malce u "mini djecu"
2-Kontrolori:koriste krivnju,manipulaciju,kako bi upravljali životima svoje djece.
3-Verbalni zlostavljači:bilo da otvoreno zlostavljaju svoju djecu,bilo profinjeno sarkastično,te demoraliziraju svoju djecu stalnim posramljivanjem ,duboko im uništavajući njihovo samopouzdanje.
4-Fizički zlostavljači:nesposobni su kontrolirati svoj duboki bijes,često okrivljujući djecu za vlastito nekontrolirano ponašanje.
5-Seksualni zlostavljači: bilo da su otvoreno seksualni ili skriveno zavodljivi,..oni su krajnji izdajnici nevinog dječjega srca ujedno i nevina djetinjstva.
ooo da,imam i ja takve...hehehe
pa,u biti niti neznam koji je od njih dvoje gori..nekad znaju bit dobri,al to kad neš trebajupa,istinabog nisam bila planirana(zalomilo se jbg)al da mi ni u jednom problemu u kojem sam se našla nisu pomogli nego se uvijek vadila sama makar i nisam bila kriva...ovo za fizičko,to im je prolazilo dok sam bila manja,sad ne jer nekad vratim...sve u svemu ostavili me kao malu baki pa me onda ipak uzeli nakon kojih 6 godinanavikla sam da su otrovni,al znaš onu-pamti pa vratine zamaram se njima,kad će najviše trebat svoju djecu,kad budu stari,nas nebude...
arogantnna is offline  
Odgovori s citatom