Pogledaj jedan post
Old 03.01.2017., 20:47   #9
Ne znam, nov sam svemu tome, ali buduci da bi trgovao s robom ih hongkonga, to mi se cinila kao najjednostavniaja opcija (a kolko sam vido oi nisu tamo previse porezno optereceni, ali ne zna sve detalje tocno).
u biti bi se radilo o dropshipu, iako iimam tamo razne kontakte s dobavljaicima pa su mi moguce razne kombinacije (mogu lijepo ispuniti razne zahtjeve US klijenat akoje si bez mojih kontakata i znanja oni mogu malo teze ispuniti; normalno, uzmem proviziju. + dropshi prodaja putem ebayja što je i povezanos ovim prvi jer na ebayju u stvari i skupiš dosta kontakata kupcima. Dakle, nije to neka ogromna zarda, no kad bi se ne znam placalo i 30% poreza sve ukupno, za početak bi se mogla jedna meni zadovoljavajuca plaćica nakupiti, za hrvatske okvire. ). E sad sve ako u Hrvatsk ne budem jos oorezovan po nekim bijesnim stipama i visoke doprinose moro plaćat.

U biti tek trebam provjeriti s agentima u Kini, da li si moram tamo isplacivati placu ili mogu samo dobit, ne znam. Vjerojatno moram plaću.

Kolko sad razumijem (ispravite me ako griješim!), ja bih spadao u pojam "non-resident working in HOng Kong", iako ja u stvari ne bi radio u Hong Kongu nego "iz Hong Konga". FIrma bi dakle imala neki fiktivni ured tamo, ko sto se to vec radi, adresu, valjda kineskog agenta/tajnika itd. A ja radim na daljinu. Imam bankovni raču tamo itd, tj ne ja nego firma...
E sad kako s isplatom plaće,m da li i ja kao osoba moram imati račun tamo, ili isplata plaća ide na moj HR račun, to su vjerojatno sve varijacije neke...

Previše je tu upitnika pa ako ima tko preporuku za agenta ilis avjetnika koji bi znao više oko osnivanja firme u HK neka se javi.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom