Pogledaj jedan post
Old 05.04.2010., 14:52   #1132
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Supercow, jesi li bila kod dermatologa? Što su ti rekli?

Lijep pozdrav svima

Inače, ovaj post skoro kao da sam ja pisala, osim uz malu iznimku a to je da ja imam užasno masnu kožu. Uglavnom, problem se javljao i prijašnjih godina, svrbež na licu, najviše obrazi i to visoko, ispod očiju. Sitni crveni prištići, bez sadržaja. No, nekako je to trajalo po par dana pa nestajalo. Sad je već mjesec dana i čini mi se da se pogoršava. Bila sam kod dermatologa zzbog nečeg drugog, pa sam joj usput to pokazala, kaže ona rosaceiformni dermatitis

Popodne ću probati ovo s razblaženim jabučnim octom, čini mi se super ideja, obzirom da mi je dermatologica rekla da ona to preporuča i nakon laserskih tretmana.

Da li da tražim alergotest il da prihvatim ovako od prve izrečenu dijagnozu? Nisam primjetila nikakvu koincidenciju pojavljivanja svrbeža i crvenila s nekim uzimanjem hrane, čini mi se da me smeta zrak u uredu, zatvorene prostorije, možda suhoća zraka
prihvati dijagnozu koju ti je rekao dermatolog, ako ti crvenilo ne prestaje, svrbež pogotovo, nema druge nego se pomiriti s tim da imaš dermatitis nemoj da te to zgazi jer stvarno ima i gorih stvari u životu... bolje imati ovako nešto površno od zdravstvenih problema (površno mislim na kožu, iako dermatitis poboljšava i stres itd) nego nešto npr od ginekoloških problema i sličnog. najveći problem je kod dermatitisa naći lijek koji svaki period kada se plikovi zahuktaju pomaže organizmu... tu se gubi dosta živaca i istovremeno se pogoršava stanje na koži, ali opet savjetujem, kao i svima ostalima, probaj prvo čajevima i mastima i bebi kremama za vlažnost kože, a tek onda u krajnjem slučaju kortikosteroidi.

ja sam ti postala prije o svom problemu čitav život jer živim s neurodermitisom od dana rođenja, prolistaj ako ti se da, možda nađeš nešto korisno, pisala sam o onome što mi je najbolje pomoglo i prirodno je - hrastova kora - za liječenje bubuljica, ranica itd...

zadnjih godina me muči suhoća usnica i područja oko njih, za suhoću kože savjetujem Becutan kremu, masna je i drži dugo, ali nije kao mast onako fuj.
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom