Pogledaj jedan post
Old 19.04.2012., 12:10   #49
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
šta fali piši i pipici i sličnim izvedenicama za predškolce? ne sramim se ni grla pa ju ne pitam jel ju boli larinks nego grlo.
Moji klinci su od vršnjaka i okoline slušali izraze kao što su "pišo" i "pipica", a ja to nikad nisam predstavljala kao pogrešno; štoviše, priključila bih se ponekad. Ali ako ja prva koristim neku od izvedenica za spolni organ, onda bih rekla "knjiški".

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
I voli grliti prijateljice.... Ona se objesi na ovu stariju i viče:'' A.... prijateljice draga, kako sam te poželila, kako ja tebe volim...'' - a ova se smije i doslovno okreće očima.....
I sama kažeš da je ta prijateljica starija, ona je sad u sasvim drugoj fazi i reagira na svoj način.

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Nakon što sam ja s njome provela sate razgovarajući i objašnjavajući
Nadam se da su ti sati razgovora podijeljeni na više vremenski kraćih perioda, ne dužih od par minuta, i ne prečesto.

Kad sam skužila da sam već dosadna svojoj djeci jer bi počeli cupkati nogom i gledati okolo, zamolila sam ih da mi kažu kad pomisle da pričam previše. Oni su to shvatili ozbiljno.

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
i nakon što smo se preselili, mogu reći da je bolje, no još uvijek ima posla
To nije posao, to je način života, svakodnevica. Objašnjavaš kad se pojavi razlog i potreba za to.

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
I zato što je takva (osim što radim po pitanj te povodljivosti), ja je želim educirati o mnogim stvarima, želim da ona zna više od te djece i da je nikad po bitnim pitanjima ne mogu izmanipulirati ili iskorištavati.
Uvijek će netko znati više, ali razumijem ovu tvoju potrebu. Svejedno računaj na to da će drugi pričati iz nekog drugog ugla i da će tvoje dijete upiti i te informacije. Ne možeš joj prenijeti svaku subjektivnu refleksiju i doživljaj.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom