Pogledaj jedan post
Old 19.06.2012., 16:45   #893
Preinaka kvake na protuprovalnim vratima

Vrata s unutarnje strane imaju kvaku, a s vanjske strane na tom mjestu ništa, tj. imaju kuglu, ali malo odmaknutu prema sredini vratiju.
Budući da smo zbog toga već imali nezgodnih situacija, pala je odluka da se svakako i s vanjske strane ugradi kvaka.
Problem nastaje kod majstora, jer je to na moru, a majstori na moru su znate već kakvi, pa je to "sitan posao, jednostavan, pa im se ne da zbog toga dolaziti, pa bi bilo najbolje da si nađem nekog stolara da to napravi" i tak od toga ništa, pa sam se ja mislila ohrabriti da to sama probam napraviti.
Stoga molim forumaše za savjete i upozorenja na kakve probleme bih mogla naići.
Valjda treba prvo inbusom osloboditi kvaku, pa skinuti ukrasnu (okruglu) rozetu, ali ne znam što me onda čeka. Npr., ne znam koliko je debeli trn i hoću li kroz to u što trn ulazi moći s nekim dugačkim borerom izbušiti rupu na vanjskoj strani. Vrata su debela osam centimetara. To znači da, kad kupujem kvaku, moram odmah gledati da ima dovoljno dugačak trn da mi prođe skroz kroz vrata? Ili postoji komplet kvaka specijalno za protuprovalna vrata? I jesu li kompleti kvaka uvijek takvi da je trn čvrsto spojen za jednu kvaku, a druga se samo pričvrsti šarafićem, ili ima takvih kompleta kod kojih je trn odvojen od kvake tako da se i jedna i druga kvaka pričvršćuju za trn?

Svaki savjet je više nego dobrodošao. Strategija je da, ako zabrljam, zovem majstora i kažem da sad trebam hitnu intervenciju jer se vrata ne mogu zatvoriti.
anita is offline  
Odgovori s citatom