Pogledaj jedan post
Old 16.12.2003., 20:57   #5
Unhappy

Kako sam čitao ovu tvoju priču sve me je nešto steglo u trbuhu!
Stvarno mi je žao ako ti je stari tako loša i poremećena osoba!
Naravno da je, kad imaš 20-tak godina, nevjerovatno da postoji bilo kakav razlog da te roditelj udari, a kamoli istuče!
Prestrašno!
Svakako zaslužuje da si mu za sve to vratila....Ali to je samo nastavak priče nasilja...Istina, nekad nasilje ne priznaje drugačiji odgovor, nego uzvraćanje istom mjerom...Ali, nema tu sreće!...

Neću ti zadavat grižnju savjesti....Tvoja samokontrola i grižnja savjesti pokazuju da si dobra osoba!....

Evo, samo da ti predočim svoje iskustvo sa "šamarima"...
Zadnje batine sam dobio kao dijete, i to zbog dječjih nepodopština, bezalene batine, par pljeskanja po guzici....Zadnji šamari u srednjoj školi, dok su me pucale pubertetske muhe...I bili su primjereni, nije to bilo nikakvo fizičko nasilje, uglavnom bi stara, kad više ne bi znala što će, pljesnula šamar!....I sad kad se toga sjetim to mi ima dozu simpatičnosti....Nije to namjerna grubost....Ali, to sve ide u domenu normalnoga....

Ovo što tebi tvoj stari čini je fizičko nasilje i brutalnost!....Mislim da ne bi trebala na njegove batine uzvraćat istom mjerom, osim u slučaju da te fizički ugrožava, onda se branit moraš....Punoljetna si, uskoro ćeš se osamostalit i možeš ga se riješit odseljenjem....Najlakše i najbezbolnije...A do tada!?....Nemoj stvari sama riješavat, moj ti je savjet svaki puta njegovo nasilje prijavit policiji...Nije neko sretno riješenje, ali svakako bolje nego da se svaki puta sama s njim obračunavaš....

Btw, kako se tvoja stara odnosi prema svemu tome, je'l bi bar u njoj mogla naći nekakvu podršku!? Imaš li braće, sestara!?
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom