Pogledaj jedan post
Old 23.11.2012., 13:34   #45
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tvoja država te štiti samo na teritoriju RH gdje njeni zakoni jedino i važe.
Vani ti je dužna dat konzularnu pomoć koja je ograničena.
I kao uzoran građanin moraš poznavat zakone da se ne dovedeš u nepriliku da kazneno/prekršajno ne odgovaraš.Ne poznavanje zakona ne oslobađa odgovornosti.
s time sam upoznat i to mi je apsolutno jasno... hvala
razumljivo je to da sam ja kao uvoznik prekršio zakon i to razumijem.
Da li je ispravno da država svojim zakonom ne razmatra pod kojim je okolnostima došlo do takvog stanja već jasno zakonom određuje da, ti si kao uvoznik prekršio taj zakon i moraš platiti...
Što u slučaju da Pero Perić, narući Stipi Stipiću krivotvorinu sa web shopa? Stipe Stipić onda kao odgovoran građanin, nužan je platiti uništavanje krivotvorine jer je uvoznik, a Pero Perić bez ikakvih problema naruči Stipi Stipiću još jedan i još jedan i još jedan... To je krajnost, ali nije nemoguća. kako takvu situaciju rješava zakon?
i da s druge strane je nerealno i pomišljati da bi uzoran građanin, a da nije stručnak za intelektualno vlasništvo trebao znati sve registrirane žigove u Republici Hrvatskoj :-) Da li itko ovdje zna koliko ima registriranih žigova u Republici Hrvatskoj? Da li znate koliko je žigova registrirano samo od strane Microsofta? Od subjekta Microsoft Corporation zaštičeno je 25 žigova u RH, bez skračenih naziva, podružnica, ovog djela onog djela... Dakle to su samo žigovi... pored toga imamo industrijska obilježja, patente itd. Dakle, realno bi za takav zakon svako trebao imati osobnog carinika da mu ovaj poslije pomnog promatranja i taženja certifikata od strane prodavatelja na internetu utvrdi da li se radi o krivotvorini :-) e to je po meni nemoguće

Zadnje uređivanje ttutek : 23.11.2012. at 14:03.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom