Pogledaj jedan post
Old 12.11.2017., 15:51   #676
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Moram ti preporučiti opet ona 4 moja pitanja.
Dakle lokalni i županijski uredi kao i njihove plaće NISU u domeni državnog proračuna nego lokalnih i financiraju se iz vlastitih poreznih prihoda. Na njih se NE ODNOSI niti jedan od ovih pregovora.
U ministarstvima plaće NISU velike.
Najveći potrošaći su školstvo i zdravstvo, ostali su pod javnima još socijalna skrb, vatrogasci, i slično. Državni su najveći potrošaći vojska i policija.
Kad govoriš o javnom sektoru GOTOVO ISKLJUČIVO govoriš o zdravstvu i školstvu.
Ja govorim za čitav proračunski sektor.

Ministarstva imaju ogromne plaće jer je i 3000 kuna za bilo kog tko je zaposlen u ministarstvu branitelja prevelika plaća. To je ravno 3000 kuna previsoka plaća, ne računajući regresem božićnice i ostalo.
Da ne spominjem ministarsku plaću, njegov auto, vozača, dnevnice i ostalo.

Jasno mi je kome sada rastu plaće, ali ćeš mi dopustiti da generalno slobodne volje kritiziram i one koji žive na lokalnim sisama, iako sad nisu time obuhvaćeni.

Rast profesorskih plaća i liječnika me uglavnom ne dira, neka. Kod liječnika dapače-trebaju biti nekima i (tro)duplo veće (neki trebaju potražit drugi posao, al to je za drugu temu).
Kod rasta plaća policajaca- ne znam što bi rekao jer i premalo znam o situaciji.
Kod rasta plaće vojske- ovo je umobolno. Da ne komentiram tek plaćanja novih aviončića.

A tek ona ekipa HAC-a....oni su tek posebna tema.
6000 radnika na naplatnim kućicama- ravno 6000 potpuno nepotrebnih radnih mjesta.
Ovak iz glave....6000-7000 kuna plaće , recimo 8000 sa svim dodacima (putni troškovi, božićnice, regresi, apsolutno sve što ne bi postojalo). Na 1 radnika godišnje ispadne cca 100 000 kuna. Bolesno.
I to je sve bez da uračunam troškove održavanja tih šugavih kućica, režije i apsolutno sve što ne bi postojalo sa sustavom vinjeta.

Preko stotina milijuna eura uštede. To je sto milijuna eura koje država baca godinama u vjetar. Samo na jebenom HAC-u.

Ponavljam, znam da HAC nema veze sa ovim rastom plaće, ali u konačnici je sve to zajedno isti šljam.

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 12.11.2017. at 16:01.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom