Pogledaj jedan post
Old 28.04.2011., 21:15   #71
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Čovjek se cijeli život borio protiv demokracije. Bio je dio sistema u kojem se na spomen parlamentarne demokracije i izbora išlo iza rešetaka, i vjeruj Ivica Račan zbog toga nije gubio san.
Mi se onda krivo razumjemo. Nakon ovoga što se događa u Libiji sada i službeno kažem: Puca mi racku za demokraciju!

Postala je ista dogma kao i komunizam i totalno je više ne doživljavam.

Ja se zalažem za respekt prema Račanu jer je takav odnos prema pokojnom premijeru (i nimalo beznačajnom po mom skromnom mišljenju, kako zbog vrlina tako i zbog mana) jednostavno dobar za Hrvatsku. A i zato jer mislim da Hrvatskoj jest donio miran prelaz u višestranačje i zato jer se nakon tog prelaza ponašao državnički dostojanstveno (ne u svim prilikama u kojima je mogao, ali jest u nekim ključnim i bitnim). A i teško da ga se može optužiti da je bio lopov.

I što se mene tiče to je sasvim dovoljno za izražavanje elementarnog respekta i da ga se baš ne razvlači po blatu na godišnjicu smrti.

Pogotovo ako ti ide na živce kada i ako Alexis nešto slično bude radila na obljetnicu Tuđmanove smrti.

I ovo što ja pričam je bit i smisao državotvorstva. Želiš li da ti tvoji neistomišljenici poštuju Tuđmana, budi čovjek pa i ti poštuj Račana iako nisi bio sljedbenikom njegove politike.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom