Pogledaj jedan post
Old 31.01.2004., 15:43   #1
I CHING savršeni binarni hijeroglif ili kada tao šapuće

Zelio bih s vama podijeliti jedan istinit doživljaj iz života. To je JEDAN SINHRONICITET(podudarnost) tj LILA UNIVERZUMA U PRAKSI :
Početkom ožujka 1999. na više mjesta sam naišao na preporuku da je jedna od najboljih knjiga napisana o I –Čingu djelo američke autorice Carol K. Anthony:
‘””Guide to I Ching «.

U to doba nisam koristio internet i nisam znao ništa o autorici ,ali sam zapisao naslov i zaboravio na sve. Sjećam se da sam oko 15. ožujka krenuo poslovno za Bled preko Zagreba.
U Zagrebu sam se između ostalog ,prepustio mom omiljenom hobiju- šetnji po antikvarijatima da bih otkrio i osjetio koja knjiga želi razgovarati sa mnom i želi da je «usvojim» . I gle malog čuda U antikvarijatu «Moderna vremena « sam «slučajno «
Naišao na papirić na kome je pisalo:

« Pozivate se na promociju knjige «Vodič za I Čing američke autorice
Carol K. Anthony u Europskom domu .Autorica će osobno predstaviti knjigu
A tokom vikenda održati I –Čing radionicu.»

Zaista iznenadjujuće simpatično i ohrabrujuće! Nakon samo 15 ak dana nakon što mi je ukazao na knjigu Guide to I ching univerzum mi odmah ispunjava želju i nudi mi čak hrvatski prijevod knjige.
I KAKO DA SE ČOVJEK NE OSJETI VOĐEN I PRIHVAĆEN I ZAHVALAN NEVIDLJIVOJ RUCI KOJA USKLAĐUJE SVE I NUDI NAM ONO ŠTO NAM JE POTREBNO ZA DALJNJI RAST.

JOS JEDNOM SE POKAZUJE ISTINIT PRISTUP KOJE SAM PRIHVATIO U SVOM ZIVOTU - tj vrijedi univerzalni zakon

DA MATERIJALNE STVARI I SITUACIJE KOJE ODGOVARAJU MOM DUHOVNOM STANJU NALAZE PUT DO REALIZACIJE.KAKVO JE MOJE MENTALNO STANJE ,TAKAV JE MANIFESTIRANI SVIJET OKO MENE.

Ali, tu su i mali praktični problemi. Danas je četvrtak a predavanje je sutra u petak ,a ja trebam biti na Bledu vec sutra! Pa nema veze ,kupiti ću knjigu ,a zamoliti prijatelja da posjeti predavanje i kaže kako je bilo.
I tako po prvi put u životu odem u prostorije izdavača knjige )»Bio vega» u ilici 72 gdje je i njihov vegetarijanski restoran.
Kupim knjigu i da cu otići kada ulazi jedna starija gospodja okružena ljudima .
Pošto ona govori engleski «moj andjelcic» zvan predosjecaj mi šapuće da bi to mogla biti «the amerikanka». Pošto mi se nije dalo dugo čekati ,ja sam jednostavno i «zdravo seljački « (kako me moj guru poučio)
Prisao i upitao-« oprostite jeste li vi Carol the author of this book.
--Yes I am kaže ona.

(ZAMISLITE KOLIKO JE VELIKA VJEROVATNOCA DA OD 250 MILIONA AMERIKANACA JA "slucajno" SUSRETNEM U ZAGREBU BAS ONU CIJE SAM IME NEDAVNO NAPISAO NA KOMADU PAPIRA.!!)

A to se dogodilo !!,ali to je naravno za Mljacka jedna slucajnost i to je sve jedno veliko pa sto onda.
Ja joj ispričam sve ovo što i vama gore i ona se oduševila.
Pozvala me u njihovo društvo
Pričali smo oko jedan sat o I-chingu ,Jungu i o raznim dogodovštinama.
Ja joj odmah ushiceno dao 300 kuna a ona mi uskoro iz USA poslala 3 preostale svoje knjige o YI Čingu.

(Ljubavni odnosi i Iching,
Filozofija IChinga
, i njene osobne meditacije u vezi YI chinga.

Bilo joj je simpa čuti jednu zanimljivost o Jungu kako bi on ulazivši u svoju kuhinju pozdravljao svoje lonce i stvari kao prijatelje. Svom iznenadjenom prijatelju-gostu čileanskom ambasadoru Migelu Seranu Jung je objasnio:

Svaka je stvar živa i žudi za našim prijateljstvom i pohvalom.»

Sa gospodjom Carol koja ima 72 god. se i danas još dopisujem. Sprema novu knjigu o I Čingu s kometarima samog mudraca koji govori kroz heksagrame.
Rekla mi je da je moju priču o našem susretu ispričala prijateljima kao još jedan primjer podudarnosti i duhovitosti i sklada svemira.

Možda će vam biti zanimljivo i to da sam na jedan dan odgodio svoj poslovni put na Bled i sutradan prisustvovao predavanju u Europskom domu.
Kuriozno je da su na predavanju bili i Željko Mavrović ( poznati naš boksač) i njegova djevojka (poznati astrolog Jelena Balabanić ( mislim da se tako zove ).
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom