Pogledaj jedan post
Old 20.11.2013., 21:12   #45
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
E super. Ajde mi napišite u kojoj to bolnici primaju na liječenje protiv volje pacijenta (a da on ima doticaja s realitetom i ne ugrožava sebe i/ili okolinu) i gdje se to na zatvorenom drže zdravi ljudi, a samo na temelju heteropodataka obitelji ili zivkanja susjeda. Jako jako jako sam znatiželjna jer evo, već mjesecima netko meni blizak pokušava nekoga njemu bliskog poslati na liječenje, ali svi ti zli psihijatri Zagreba su se urotili i jednostavno ne žele čovjeka liječiti protiv njegove volje nego ga svaki put kada ga se dovede na hitnu pošalju doma. Jer on ne želi ostati. A nije da mu nije potrebno liječenje. Pa ako u tim fantomskim ustanovama na zatvorenom drže zdrave i protiv njihove volje, sigurno će primiti i ovog kojemu to zapravo treba.

Zdrava osoba može završiti u bolnici kad "pukne" odnosno napravi neko sranje (a svatko može doći u takvo stanje pod životnim okolnostima), ali takve zadržavaju samo dva, tri dana dok se ne skuliraju
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom